Kiralık dairelere yoğun talep

15.03.2023 10:37

Edirne’de kiralık daire sorunu yaşandığını kaydeden Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, kiralık dairelere en çok deprem bölgesinden gelenler tarafında talep yoğunluğu olduğunu belirtti.

Kiralık dairelere yoğun talep

Edirne’de kiralık daire sorunu yaşandığını kaydeden Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, kiralık dairelere en çok deprem bölgesinden gelenler tarafında talep yoğunluğu olduğunu belirtti. Memur atamaları, üniversite öğrencilerinin evlerinden çıkmamaları ile birlikte kiralık daire konusunda bulunulan süreçte sıkıntı yaşandığını söyleyen Çeker, 1+1 dairelerin 6 bin liraya kadar dayandığını ifade etti.

“DEPREM BÖLGESİNDEN GELENLERDEN KİRALIK DAİRELERE YOĞUN TALEP”

Edirne genelinde yaşanan kiralık daire krizinde taleplerin yoğun olduğunu ve bu taleplerin çoğunluğunun deprem bölgesinden gelen yurttaşlardan oluştuğunu dile getiren Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, “Şimdi Edirne’mizde tabii bu depremden sonra biraz daha talepler olunca gelen gidenler fazlalaşınca, üniversite öğrencilerinde öğrenimle ilgili bir kısıtlamaları olduğundan dolayı da onlar da yerlerini pek boşaltmadılar. Boşaltamayınca da şu anda Edirne’miz de kiralık daire sıkıntımız oldukça fazla derecede var. Tabii ki talep var. Gelenler de var bir de atamalar var, memur atamaları da var. Şu anda da mevcut kiralar nereden baksan talepte olunca yüzde 30 yüzde 40 oranında bir artış söz konusu oldu. Mevcutta da olmayınca şu anda baktığımızda 1+1 daireler 6 bin liraya kadar fiyat olarak da dayandı. Yani şu anda zaten taleplere de cevap veremiyoruz. Depremzedelerden talepler tabi oldukça biraz fazla var. Yani özellikle onlardan talep olarak zaten kiralık çok fazla isteniyor. Bir de bu en son işte memurlarla ilgili gelen gidenlerimiz var. Onlardan da talepler var ama çoğunlukla deprem bölgesinden gelenlerden yoğun talep alıyoruz” diye konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler