DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1271334-0,05%
Edirne

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kırkpınar Ağalık unvanı elinden alınan Ahmet Ç.’ye dolandırıcılık iddiası

Kırkpınar Ağalık unvanı elinden alınan Ahmet Ç.’ye dolandırıcılık iddiası

ABONE OL
11 Eylül 2019 18:26
Kırkpınar Ağalık unvanı elinden alınan Ahmet Ç.’ye dolandırıcılık iddiası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası ihalesini kazanan ancak bedelini süresinde yatırmadığı gerekçesiyle unvanı iptal edilen Ahmet Ç., kendisini MİT Bölge Başkanı olarak tanıtıp İstanbul da bir iş insanını 10 milyon lira dolandırdığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne başvuran tekstilci Cemal S., kendisini MİT Edirne Bölge Başkanı olarak tanıtan kişinin Çorlu ilçesinde TOKİ’ye ait arazilerin Özelleştirme İdaresi tarafından devletini seven kişilere satılacağını ve kendisine yardımcı olabileceğini söyleyerek 10 milyon lira dolandırıldığını iddia ederek şikayetçi oldu. Alınan ifadesinde, mağdur iş insanı Cemal S. şikayetçi oldu ve belirli aralıklarla 10 milyon lira gönderdiğine ilişkin bilgeleri sundu.
EDİRNE DE GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri mağdur iş insanının beyan ve sunduğu belgelerden kendisini MİT Bölge Başkanı olarak tanıtan şahsın 2017 yılı Kırkpınar Ağalık ihalesinde 1 milyon 522 bin lira teklif veren, ancak yasal süresi içinde Edirne Belediyesi’ne ödeme yapmadığı için sözleşmesi fesh edilen Ahmet Ç. olduğunu tespit etti. İstanbul Polisi 9 Eylül günü Edirne’ye gelerek Ahmet Ç.’i gözaltına aldı.
SAHTE BELGELER KULLANILMIŞ
İstanbul Polisi tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, iş insanına Çorlu da bulunan TOKİ arazilerinin sahte belgelerle satıldığı ve işlemlerle ilgili olarak kendisini yardımcı olan avukat H.Y., emlakçı T.A.’nın da aralarında bulunan 10 kişi hakkında da arama kararı çıkarıldığı bildirildi. Soruşturma da, tekstilci iş insanının 10 milyon liranın bir bölümünü bankacılık sistemi aracılığı ile bir bölümünü ise elden nakit olarak verdiği tespit edildi. Ancak verilen paraların üçüncü şahıslar üzerine gönderildiği de anlaşıldı.
PARALARI SALLAYARAK TOPLANTI
Edirne de, emlakçılık yapan ve Edirne Belediyesi’inin 2018 yılı Kırkpınar Ağalığı için açtığı ihaleyi 1 milyon 522 bin lira teklif vererek kazandı. Ancak belediye ile yapılan sözleşme gereği ağalık bedelinin taksitlerini aksaması üzerine kendisine yöneltilen eleştirilere cevap vermek için düzenlediği basın toplantısında eline paraları alarak kamuoyunun önü çıkmış ve ödeme sorunu olmadığını ,”Ben züğürt ağa deliğilim” cümleleri ile açıklamıştı. Ancak daha sonra da taksitlerini ödemediği için ağalık unvanı Edirne Belediyesi tarafından iptal edilmişti.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.