DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21174030,64%
Edirne
32°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kitap Kafe’de ilk imza günü

Kitap Kafe’de ilk imza günü

Edirne Belediyesi Kitap Kafe’de ilk imza günü, geçmiş dönem Edirne Belediye Başkanı ve yazar Güngör Mazlum tarafından gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ın da katıldığı imza gününde Mazlum, kitaplarını imzaladı.

ABONE OL
1 Haziran 2024 17:11
Kitap Kafe’de ilk imza günü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz Nisan ayında Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen Edirne Belediyesi Edirne Belediyesi Kitap Kafe’de ilk imza günü geçmiş dönem Edirne Belediye Başkanı ve yazar Güngör Mazlum tarafından düzenlendi.

İmza günü etkinliğine katılan Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın da Kitap Kafe’de ilk imza günü gerçekleştiğini ve bunun Güngör Mazlum ile çok değerli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Güngör Mazlum da Edirneli yazarların Edirne tarihini araştırarak eser çıkardığını, bu yazarların Edirne tarih ve kültürüne katkısı olduğunu söyleyerek Kitap Kafe kapılarını Edirneli yazarlara açan Başkan Akın’a teşekkür edip kitaplarından birisini imzalayarak hediye etti.

“KİTAP KAFEDE İLK İMZA GÜNÜ”

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın Kitap Kafe’nin açılışını zamanda yaptıklarını belirterek, “Bugün ilk imza gününü gerçekleştireceğiz. Benim için çok kıymetli olan Güngör Başkanımızla olması çok anlamlı. Bu anlamlı günde sizlerin arasında olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Güngör Başkanımız Edirne için çok kıymetli bir değer. Kendisi hiç durmadan Edirne için çalışmaya, üretmeye eserleriyle devam ediyor. Ben kendisine bir Edirneli olarak çok teşekkür ediyorum. Kendisinden öğrenecek çok şeyimiz var. Bugünde bizi kırmayıp bu imza gününde bizimle olduğu için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“EDİENELİ YAZARLARIN EDİRNE TURİZMİNE ÇOK KATKISI VAR”

Geçmiş dönem Belediye Başkanı ve yazar Güngör Mazlum etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, “Geçmişte bu roman hayatına nasıl başladınız diye soruyla karşılaştım. Ben yazı yazma kabiliyetini tam manasıyla çok geç fark ettim. Edirne Lisesi’nde edebiyat öğretmenimiz vardı ve sürekli bir şekilde beni teşvik ediyordu, münazara ekip başkanlığı yapıyordum. Yine onun teşvikiyle bir duvar gazetesi çıkarmaya başladık. Daha sonraki yıllarda Edirne’deki bir mahalli gazetede 3 yıl yazılar yazdım. Uzun süre de ulusal gazetelerde de yazılar yazdım. O gazetedeki yazılar bana çok büyük bir pratik kazandırdı. Ben niye roman yazmıyorum diye düşündüm. İlk defa 2007 yılında Suskun Güvercin isimli romanımı yazdım. Bütün ormanlarında Edirne’nin tarihine kültürüne katkı yapmaya çalıştım. Bu suskun. Güvercin çıktığında Lozan Mübadilleri Vakfı Edirne’ye gezi düzenlemeye başladı. Bu tür kültür etkinliğini sağladığı için değerli başkanıma çok teşekkür ediyorum. Edirneli yazarlar pek değeri bilinmeyen kişilerdi. Aslında Edirneli yazarların Edirne turizmin büyük katkıları var, araştırdıkları zaman ortaya bir eser çıkarıyorlar ortaya. Onlara sahip çıkılması, onların eserlerinin burada teşhir edilerek satılması çok kıymetli” diye konuştu.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.