Koç’a davullu zurnalı karşılama

13.07.2021 11:35

Bu yıl 660’ıncısı gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanlık müsabakasında rakibi Ali Gürbüz’e altın puanla yenilerek ikinci olan Trakya Birlik’in pehlivanı İsmail Koç, geldiği Genel Müdürlük binası önünde davul ve zurnalarla karşılandı. Koç, daha fazla çalışarak gelecek inşallah altın kemeri alacağını söyledi.

Koç’a davullu zurnalı karşılama

Bu yıl 660’ıncısı gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanlık müsabakasında rakibi Ali Gürbüz’e altın puanla yenilerek ikinci olan Trakya Birlik’in pehlivanı İsmail Koç, geldiği Genel Müdürlük binası önünde davul ve zurnalarla karşılandı. Koç, daha fazla çalışarak gelecek inşallah altın kemeri alacağını söyledi.

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Başpehlivanlık kategorisinde ikinci olan Trakya Birlik adına güreşen İsmail Koç, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Rakibi Ali Gürbüz’e finalde puanlamayla yenilerek ikinci olan Koç, dün Trakya Birlik Genel Müdürlüğü önünde davul-zurnayla karşılandı.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Yönetim Kurulu üyeleri ve Birlik çalışanları tarafından kapıda karşılanan Koç, “Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nün bize verdiği büyük destek hiçbir zaman göz ardı edilemez. Elimizden geleni yaptık. Ama nasip değilmiş. Seneye Kırkpınar Kemeri’ni kazanmak için daha fazla çalışacağım” dedi.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü adına güreşen ve Türkiye’nin Başpehlivan ikincisi olan İsmail Koç’la büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, ‘İnşallah daha iyisi, daha güzeli olacaktır’ dedi.

“İNŞALLAH ALTIN KEMERİ’DE KAZANACAK”

Akgün; “Herhalde 20 yıldan beri böyle bir başarı Trakya’mızda ve bugünde Trakya Birliğimiz de Allah bize nasip etti böyle bir başarıyı. Ben sporcumuza, arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum böyle bir başarı gösterdiği için. İnşallah daha iyisi, daha güzeli olacaktır. Olmak mecburiyetinde. Ama buraya kadar gelmesi, buraya kadar bir başarı göstermesi ve Trakya’mızda bu kadar seneden sonra bir başpehlivanımızın buraya kadar gelmesi bizim için bir başarıdır. Bununla övünüyoruz, seviniyoruz. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“HEDEFİM, KIRKPINAR ALTIN KEMERİ’Nİ İNŞALLAH SENEYE BOYNUMA TAKMAK”

Buruk bir sevinç yaşadığını belirten Başpehlivan ikincisi İsmail Koç’ta, “Bu sene 660.’sı gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık boyunda final yaptık. 2. olduk. Buruk bir sevinç yaşıyoruz. Lakin tabi ki mutluyuz. Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüzün adına güreştik. Yönetim Kurulu üyelerimizi, Yönetim Kurulu Başkanımızı onore etmek için elimizden gelen ne varsa bütün gayreti sergiledik. Başardık. Maddi, manevi desteklerinden dolayı Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüze, Yönetim Kurulu Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah hedefimiz seneye Kırkpınar Kemeri’ni almak. Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizin hepsini daha da fazla onore etmek.

“BELKİ DE TRAKYA BİRLİK ADINA GÜREŞİRKEN, GÜREŞ HAYATIMDAN EMEKLİ OLURUM”

İki senedir Trakya Birlik Genel Müdürlüğü adına güreşiyorduk. 2023 yılına kadar anlaşmamızı tazeledik, uzattık. Allah nasip ederse biz aile gibi olduk. Belki 2023 yılında bir sözleşme daha yenileyebiliriz yani. Bakarsınız buradan emekli de olabiliriz yani güreş hayatımızda.

“TELEFONDAN BERİ ARAYARAK MADDİ/MANEVİ İHTİYACIMIN OLUP OLMADIĞI HER ZAMAN SORULUYOR”

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nün bize verdiği büyük destek hiçbir zaman göz ardı edilemez. Günlük telefonla aranıyorum ben şahsen olarak. Maddi ve manevi bir ihtiyacımın olup olmadığı her zaman soruluyor bana. Tabi ki destek olduktan sonra başarıda kaçınılmaz oluyor. Ondan dolayı tekrardan teşekkür ediyorum ben.

“TÜRKİYE’NİN SON BAŞPEHLİVANIYLA GÜREŞTİM”

Final maçı zordu. İki gündür güreş yapıyoruz. Bütün rakiplerimi finale kadar hepsini sırt aşağı yendim. Biraz fazla efor sarf ettim. Tabi ki Kırkpınar’ın 2019 yılının son başpehlivanıydı karşılaştığım finaldeki arkadaş. Bir gün önceden birkaç sakatlığımda vardı ama tabi ki sakatlıkları bahane etmek iyi olmaz burada. Elimizden geleni yaptık. Ama nasip değilmiş. Arkadaşımız kazandı. İnşallah bu bizi motive etti. Seneye Kırkpınar Kemeri için daha fazla çalışacağız inşallah” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler