DOLAR 32,9709 0.21%
EURO 35,3173 -0.16%
ALTIN 2.463,76-0,22
BIST 10.723,55-0,41%
BITCOIN 20362081.23378%
Edirne
32°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Kocabaş, “O ay ki fatura alınmamalıydı”

Kocabaş, “O ay ki fatura alınmamalıydı”

ABONE OL
18 Ekim 2019 10:47
Kocabaş, “O ay ki fatura alınmamalıydı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Tüketici Hakları Derneği Başkanı Murat Kocabaş, İstanbul’da yaşanan 5,8’lik deprem sonrası cep telefonları operatörlerinde yaşanan kesintiye değinerek, tüketicilere telafi olarak 5 GB hediye internet yerine özür dileyip, o ay ki fatura tahsilatı yapılmamasının daha doğru olacağını söyledi.

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Murat Kocabaş, İstanbul’da yaşanan 5,8’lik deprem sonrası GSM operatörlerinde yaşanan kesintisi sonrası şirketlerin tüketicilere telafi olarak verilen konuşma veya internet hediyelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

“TÜKETİCİLER ÜSTÜNE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYOR, YA OPERATÖR ŞİRKETLERİ?”

Edirne Tüketici Hakları Derneği Başkanı Murat Kocabaş; “Geçtiğimiz günlerde İstanbul ve çevresinde 5,8 değerinde bir deprem meydana geldi. Bu bir yerde bizlere bir imtihan gibiydi. Çünkü İstanbul ile bağlantısı olan herkes tanıdıklarına ulaşmak istedi. Türk Telekom ve bilgisayar sistemleri çok büyük sıkıntıya düştü. Aslında tüketiciler olarak herkes ödemelerini yapıyor. Kendilerine düşen görevi yerine getiriyor. Ama bunun karşılığında hak ettikleri karşılığı alamıyorlar. Bununla ilgili uyarılarda da bulunuyoruz. Yetkililer bu konu ile ilgili altyapı çalışmalarına önem vermeleri bu sistemlerin gözden geçirilmesi bu gibi şirketlerin yaptığı çalışmaları tekrar denetlemesi gerekir. Ve bir daha böyle sıkıntıların yaşanmamasını istiyoruz. Çünkü bu kadar depremde bile sistemde çökme olabiliyorsa yarın bir gün Allah korusun büyük deprem olduğu zaman başka büyük felaketler de tamamen ortadan kalkacak demektir. Bu yüzden bu çok önemli bir konu yetkililerimizin buna önem verip iletişim ile ilgili hangi şirketler hizmet veriyorsa bu şirketler ile ilgili araştırma yapılıp denetlenmelerini sağlamaları gerekir. Hatlarında kopukluk yaşanan tüketicilere telafi olarak 5 GB internet gibi kampanya başlatıldı” dedi.

“O AY Kİ FATURALARINI ALMAMASI DOĞRU OLURDU”

Özür dileyip, o ay ki fatura tahsilatı yapılmamasının daha doğru olduğuna değinen Kocabaş “Bunun yerine o ay ki faturalarını almamaları daha doğru olurdu. İnsanlar o ay ödedikleri paranın karşılığını alamadıkları için kendilerine iade edilmiş olur. Şirketin böyle bir şeyi düşünmesi gerekli insanlarımıza tüketicilerimize böyle bir avantaj sağlayabilmeli hatta basına da açıklama yapıp özür dilemeleri gerekli insanlardan tüketicilerden bu çok önemli bir konu aslında ufacık bir şey de bu kadar arıza yapması sistemin çöküntüye uğraması aslında çok büyük bir eksiklik bize göre”dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.