DOLAR 32,9263 0.08%
EURO 35,4167 0.06%
ALTIN 2.469,660,02
BIST 10.767,85-0,03%
BITCOIN 1978129-5.41847%
Edirne
32°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Köprü navigasyonda gözükmüyor

Köprü navigasyonda gözükmüyor

ABONE OL
6 Ağustos 2019 10:51
Köprü navigasyonda gözükmüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de Karaağaç Bölgesi’ne gitmek için kullanılan Tarihi Tunca Köprüsü’nün tadilata girmesinin ardından navigasyonda yol tarifi aratan vatandaşlar, yeni köprüyü göremediğini belirtti.

Tadilata giren Tunca Köprüsü’nün ardından, şehir dışından Edirne’ye gelen yerli, yabancı bir çok turist açtıkları novigasyon da Dr. Mehmet Müzezzinoğlu köprüsünü göremediklerini, Karaağaç’a giden yolu su üzerinden gösterdiğini, köprüleri gösteren sarı çizginin novigasyonda gözükmemesi kafaları karıştırdığı dile getirildi.

Meriç Nehri üzerinden gidildiğini işaretleyen navigasyonda, sarı çizgi ile belirtilmemiş olan Dr.Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü bir çok turisti de şaşırttığı ve bu konuda düzeltme yapılmasını istediklerini söylediler.

“DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU KÖPRÜSÜ NOVİGASYONDA GÖZÜKMÜYOR”

Tadilata giren tarihi köprünün bir çok esnafı olumsuz etkilediğini bunun yanı sıra alternatif olarak kullanılması beklenen yeni köprünün navigasyonlarda gözükmediğini belirten Karaağaç esnafları, “Tadilat olayını özellikle esnafın bu tarihte istediğini belirtmişler. Ben bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Bu herkesi olumsuz etkiledi. Bu tarihte bu köprülerin kapatılması yanlıştır. Eylül ayı, Ekim Ayı’nda yaparsınız. En azından hafta içi insanların, tatil günlerinde buraya gelişlerini engellememiş olursunuz. Alternatif yol var ama çok uzak ve insanlar buraya hala minibüs işlemdiğini düşünenler var. Alternatif köprü Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nün işlediğini söylediler. Bazı müşteriler novigasyonla gelmeye çalıştıklarını ancak alternatif köprünün haritada gözükmediğini söylediler. Bosnaköy, Set alternatifi, Yeni köprü alternatifi var. Ama bunlar gözükmediği için sadece tarihi köprüden gelebileceklerini düşünüyorlar. Bir çok şehir dışından Edirne’ye gelen vatandaşlar bizlere yeni köprünün gözükmediğini, yolları bulmak için perişan olduklarını söyledi” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.