Koronavirüs ‘karadut’a ilgiyi artırdı

16.03.2020 10:21

Koronavirüs ‘karadut’a ilgiyi artırdı

İçinde barındırdığı güçlü antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen karadut şurubuna ilgi arttı. Edirne’de uzun yıllardır karadut şurubu satıcılığı yapan Okan Körüklü, koranavirüsü nedeniyle karadut şurubuna da ilginin arttığını ifade etti.

Kentte Çilingirler Çarşısı girişinde ve Kervansaray Otel önünde uzun yıllardır karadut şurubu satıcılığı yapan 43 yaşındaki Okan Körüklü koronavirüsü sebebiyle satışlarının artığını ifade etti.

Körüklü’nün tezgahının üzerine astığı ‘Corona’nın ilacı burada’ yazısı dikkat çekerken, karadut şurubunun korona da dahil birçok hastalıktan korunmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Karadut şurubunun meyve suyu gibi olduğunu anlatan Körüklü, “Karadut şurubu koronavirüsünden de korunmaya yardımcı oluyor. Meyve suyu tarzından karadut şurubu. Kansızlık, mide ağrısı gibi birçok hastalığa zaten iyi geldiği biliniyor. Geçenlerde, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump da belirtti. ‘Meyve suyu için’ dedi. Karadut şurubu da meyve suyu tarzında zaten. Vatandaşlarımızın ilgisi bayağı bir yoğun. Satışlarım oldukça arttı. Litrelik olarak da çok satın alan oluyor. Korona’dan korunmak için bende sık sık içiyorum” şeklinde konuştu.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler