8.9 C
Edirne
08:11 - 30 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Koronavirüs hastalarını tedavi eden hastane sayısı arttırılıyor

Ulusal Koronavirüs Kriz Masası Başkanı Askeri Tıp Akademisi (VMA) Başhekimi Tümgeneral Prof. Dr. Ventsislav Mutafçiyski, gazetecilere verdiği brifingde, ”Koronavirüs hastalarına tedavi hizmeti veren hastane sayısı artmaktadır. Bu, ülkede enfekte olan kişi sayısı psikolojik eşik olan 100’ü geçtikten sonra alınan önlemlerden biridir” diye açıkladı.

Prof. Dr. Mutafçiyski, başka hastanelerin de bu tür hastalarla ilgilenmeye hazırlandığını belirtti. Virüsle enfekte olanların ülkenin birçok bölgesinden olmalarından dolayı başka hastanelerin de virüsle mücadelede yer almaları gerekli oldu.

Prof. Dr. Mutafçiyski, hükümetin rezervlerden sağladığı 100 000 ton ispirtonun yarısından fazlasının üreticiler tarafından aranmadığını açıkladı. Onun ifadesine göre, bu alkol dezenfektanlar için tasarlanmıştır, ancak hiç kimse yaklaşık 56 bin ton satın almaya ilgi göstermemiştir.

Prof. Dr. Mutafçiyski’nin ifadesine göre, şu anda Sofya’da alınan önlemler yeterince sıkı ve daha katı hale getirilmesi gerekmiyor. Ayrıca başkentte nüfusa göre virüsle enfekte olan insanların sayısının, Bansko’da olduğu kadar yüksek olmadığını ve bu da kış tatil beldesinin karantinaya alınmasını gerektirdiğini söyledi.

Ulusal Koronavirüs Kriz Masası Başkanı,” Önlemler yalnızca nesnel nedenlerle sıkılaştırılabilir. Açıklananlardan daha fazla vaka ortaya çıkmaya başladığında böyle bir şey düşünülebilir. Sofya’nın büyüklüğü ve nüfusuna göre bu sayı azdır” diye belirtti.

(http://kircaalihaber.com/)

Diğer Haberler

Yunanistan turist kabul edeceği 29 ülkeyi açıkladı! Listede olmayan tek komşusu Türkiye

Mutlu Akbaşak

Romanya’ya girişte 14 gün ev izolasyonu devam ediyor

Lütfü Karakaş

Müftüyü kendisinden 50 yaş küçük aşkı yaktı

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla