Kreş öğretmenlerine ilk yardım

04.10.2021 14:05

Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi’nce Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki öğretmelerine ve personeline ilk yardım eğitimi verdi.

Kreş öğretmenlerine ilk yardım

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki öğretmelerine ve personeline, Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi personeli tarafından karşılaşabilecekleri kazalarda ya da herhangi yaşamı tehlikeye düşüren durumda yapılması gerekenler anlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi olarak, ilk yardım eğitimlerimize Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki öğretmelerine ve personeline verdiğimiz eğitimler ile devam ediyoruz. Kreşteki öğretmenlerimizin ve personelin ilk yardım biliyor olması bizim için çok önemli. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin ilk yardımcı olmaları, karşılaşabilecekleri kazalarda ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumlarda son derece önem arz etmektedir.  İlk yardım eğitimi almış öğretmenlerimiz, bilinçli ve yerinde müdahalesi ile mevcut durumun daha da kötüye gitmesini engelleyebilir, ilk yardım bilen bir kişi sağlık personeli gelinceye kadar ilk müdahaleyi gerçekleştirmiş olur. En büyük temennimiz hiçbir zaman böyle durumlarla karşılaşmamak. Bu nedenle hem öğretmenlerimize hem de personelimize ilk yardım eğitimleri vererek, ilk yardımcı olmaları için elimizden gelen desteği veriyoruz. Hepsi de bu konuda çok istekli ve çok duyarlı. Çocuklarımızı çok seviyoruz. Tüm çocuklarımıza sağlıklı, mutlu günler diliyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler