DOLAR 32,6465 1.14%
EURO 34,8959 -0.03%
ALTIN 2.444,722,26
BIST 10.444,070,50%
BITCOIN 2188027-0,13%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret ettiler

Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret ettiler

ABONE OL
8 Ağustos 2019 10:24
Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret ettiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu ve üniversite yönetimi Lala Şahin Paşa Camii Kur’an Kursu öğrencileri ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulundu. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in talimatı doğrultusunda çıkarılan ‘Kutadgu Bilig’ eserinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Edirne Ülkü Ocakları BaşkanıBarış Gündoğdu’nun programdan sonra yaptığı açıklamada, “Lala Şahin Paşa Camii’nde, Kur’an okuma eğitimini görmekte olan vatanımızın ve milletimizin göz bebeği olan genç kardeşlerimizi ziyaret ederek sohbet ettik . Öğle arasında teneffüste bulunduklarından dolayı çeşitli ikramlarda bulunduk. Asıl mutlu oldukları ve sevindikleri sizlerinde fotoğraflarda şahit olduğunuz; Yazılışının 950. Yılı olması sebebiyle Sn. Genel Başkanımız Sinan Ateş’in talimatı doğrultusunda çocuklar için hazırlanan “Kutadgu Bilig” eseri oldu . Kur’an kursu öğrencileri ve bizler Bu eserin mimarı Sn. Genel Başkanımız Sinan Ateş’e çok teşekkür ederiz” dedi.

Gündoğdu, “Türk-İslam tarihi ve kültürü açısından son derece önemli bir eser olan “Kutadgu Bilig”in Yusuf Has Hacib tarafından yazılışının 950. yıldönümü UNESCO tarafından Anma ve Kutlama Yıldönümleri arasına alınmıştır. UNESCO’nun aldığı bu karar, Türk düşünce dünyasının temel kaynaklarından biri olan Kutadgu Bilig’in edebî ve tarihî bir eser olarak kıymetini ortaya koyması açısından oldukça önemlidir. Ancak Kutadgu Bilig’in ehemmiyeti bizim için Unesco’nun bu kararının çok ötesindedir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bu şaheseri Türk gençliğine tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir dizi faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetler içinde son derece önem verdiğimiz çalışmalardan biri olan “Çocuklar İçin Kutadgu Bilig” isimli eseri nihayet tamamlayarak Türk gençliğinin istifadesine sunmanın kıvancını yaşıyoruz. Zira 950 yıl önce Yusuf Has Hacib tarafından söz dünyasına dökülen ve asırlardan bu yana dilden dile, gönülden gönüle aktarılan hikmet incilerini yeni nesillere aktarmanın çok önemli bir görev olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.