DOLAR 32,6110 -0.57%
EURO 34,9837 -0.76%
ALTIN 2.430,57-0,58
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2128384-1,19%
Edirne
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mahalleli toz topraktan kurtuldu

Mahalleli toz topraktan kurtuldu

ABONE OL
24 Temmuz 2023 11:33
Mahalleli toz topraktan kurtuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Abdurrahman Mahallesi’nden alt yapı çalışmalarının ardından asfaltlamanın da yapıldığını söyleyen Muhtar Şaban Ergit, mahallede herkesin memnun olduğunu belirtti.

Abdurrahman Mahallesi’nde alt yapı çalışmasının başlamasıyla yaşanan sorunlarda mahalleli çalışmanın biteceği günü iple çekmişti. Alt yapı çalışması sonrası üst yapının toz toprağından şikayet eden vatandaş 65 bin metrekarelik bir alanda 12 bin ton asfalt atılarak, asfaltlama çalışmalarını tamamlanmasıyla rahata erdi. Alt yapıyı ilk günden beri ameliyata benzeten Muhtar Ergit, ameliyatın bittiğini, toz topraktan kurtuldukları için herkesin memnun olduğunu ifade etti.

“TOZDAN, TOPRAKTAN KURTULDUK”

Abdurrahman Mahalle Muhtarı Şaban Ergit, “Bilindiği gibi sadece mahallemizde değil, tüm Edirne’de bir altyapı çalışmaları başlatıldı. Bunu başlatmak için daha önce başkan bir referanduma gitmişti, oy kullanılmıştı. Üç kazıyı birden yapalım mı? yoksa teker teker mi yapalım? Vatandaş da “üç kazıyı birden yap, hepsini teker teker uzamasın. Hiç olmazsa üçü birden bitsin” dendi. Başkan da bunu makul gördü. Biz de insanlar da uygun görünce üçünü bir arada götürdü. Biraz zorlandık, bu kadar rahatsız olacağımızı bilmiyorduk ama eğer üçünü ayrı ayrı yapsaydı daha da rahatsız olacağımız besbelliydi. Onun için böyle oldu, iyi oldu. Biraz sıkıntı çektik. Çamaşırlarımızı balkonlara asamadık. Tozdan ne yapacağız muhtar, nasıl olacak, ne zaman olacak bu yollar derken hepsine biz söylüyorduk. Yani burada büyük bir ameliyat var, büyük bir ameliyat yapılan herhangi bir bünyede haliyle bunlar yaşanacaktır. Ve yaşadık. Çok şükür birçok yolumuz yüzde 60’tan fazla yolumuz asfaltlandı. Diğer bazı parke yollarımız var, o bahçelik kısımlarda bilhassa numaralı sokaklarımız var. Oralarda onlar parke olarak kalacak, onların da yakında onarımı başlayacak. Diğer asfaltlama çalışması yapılan yerlerdeki asfaltlarda, yapılmayan asfalt kısımlarda, onlarda ileriki günlerde Tarlakapı Caddemiz var, bir de uzun kaldırım caddemiz var. Bunlar yapılırken o bağlantı yollar da yapılacaktır. Bunun yanı sıra halkımız memnun. Yani durumlar böyle, şu anda memnunuz. İşte bu ufak tefek yollar da yapıldı mı, daha bitmedi yani çünkü. Ama bizim kendi bünyemizdeki çalışma, asfalt çalışması bittiğini söyledi başkanımız da. İşte uzun kaldırım var, Tarlakapı Caddesi var. Bunlar yapılırken o küçük yerlere de el atılacak ve daha güzel bir hayatımız olacak. Tozdan topraktan kurtulduk” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.