Makedonya Milli Güvenlik Konseyi’nde koronavirüs salgını ele aldı

01.04.2020 01:26

Makedonya Milli Güvenlik Konseyi’nde koronavirüs salgını ele aldı

Makedonya’da Cumhurbaşkanlığı konutu ‘Vila Vodno’da gerçekleştirilen Milli Güvenlik Konseyi toplantısında koronavirüs salgını ile gelişmeler ele alındı.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, toplantıda masaya yatırılan konuları değerlendirdi.

Pendarovski açıklamasında “Ülkemizdeki durum karmaşık. İleride olayların nasıl gelişeceği ise küresel salgınla ilgili gelişmeler bağlı. Toplantıda salgınla mücadelede devletin yeterli derecede konumlandığı ve kurumlar arasındaki işbirliğinin etkili olduğu konularında fikir birliğine varıldı” dedi.

Salgının yayılmasını engellemek amacıyla gece gündüz çalışan görevlilerin de takdir edilmesi gerektiği konusunun toplantıda vurgulandığını kaydeden Cumhurbaşkanı, polis ekiplerinin, askerlerin ve sağlık çalışanlarının bu takdiri hakkettiğini belirtti.

Pendrovski konsey üyelerinin, Sağlık Bakanı Venko Filipçe’den sağlık durumu, güvenlik birimi müdürlerinden ise güvenlik durumu hakkında bilgi aldıklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıda ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen önerilere sıkı bir şekilde bağlı kalınması gerektiği konusunda mutabık kalındı.

http://www.yenibalkan.com/tr

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler