22.3 C
Edirne
20:24 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Makedonya Milli Güvenlik Konseyi’nde koronavirüs salgını ele aldı

Makedonya’da Cumhurbaşkanlığı konutu ‘Vila Vodno’da gerçekleştirilen Milli Güvenlik Konseyi toplantısında koronavirüs salgını ile gelişmeler ele alındı.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, toplantıda masaya yatırılan konuları değerlendirdi.

Pendarovski açıklamasında “Ülkemizdeki durum karmaşık. İleride olayların nasıl gelişeceği ise küresel salgınla ilgili gelişmeler bağlı. Toplantıda salgınla mücadelede devletin yeterli derecede konumlandığı ve kurumlar arasındaki işbirliğinin etkili olduğu konularında fikir birliğine varıldı” dedi.

Salgının yayılmasını engellemek amacıyla gece gündüz çalışan görevlilerin de takdir edilmesi gerektiği konusunun toplantıda vurgulandığını kaydeden Cumhurbaşkanı, polis ekiplerinin, askerlerin ve sağlık çalışanlarının bu takdiri hakkettiğini belirtti.

Pendrovski konsey üyelerinin, Sağlık Bakanı Venko Filipçe’den sağlık durumu, güvenlik birimi müdürlerinden ise güvenlik durumu hakkında bilgi aldıklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıda ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen önerilere sıkı bir şekilde bağlı kalınması gerektiği konusunda mutabık kalındı.

http://www.yenibalkan.com/tr

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla