21.2 C
Edirne
16:08 - 31 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

“Makedonya’nın yenilenmesi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz”

Türk Milli Birlik Hareketi, VMRO-DPMNE koalisyonu ve seçim çalışmaları hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç’ın başarılı görüşmeleri neticesinde koalisyon kararı alındığı kaydedilen açıklamada, “Makedonya’nın imarı, yenilenmesi konusunda bütün gayretlerimizi, imkanlarımızı hizmete koyarak, bu ittifakın iktidar olması için seferber edeceğiz. VMRO-DPMNE öncülüğünde Makedonya’da hukukun, adaletin temin edilmesi ve Makedonya’nın bir hukuk devleti olması için yeterli kadroya ve kapasiteye sahip olduğuna yürekten inanmaktayız” denildi.

Partinin milletvekili adaylarının dördüncü seçim bölgesinde 11. sırada Erdoğan Saraç, beşinci seçim bölgesinde 14. sırada Tahsin İbrahim ve altıncı seçim bölgesinde 3. sırada Furkan Çako olacağı da teyit edildi.

SEÇİMLERLE İLGİLİ GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Partinin aldığı karar neticesinde Seçim Kurmay Başkanlığında Furkan Çako getirildi. Çako’nun yardımcılığını ise Turgay Saraç yapacak. 1. ve 2. seçim bölgesinde Cüneyt Ruşin ile Burak Davut, 3. seçim bölgesinde İsmail Abdiov, 4. seçim bölgesinde Rakip Asanov ve Sinan Mustafa, 5. seçim bölgesinde Zihni Seydi ve Oran Klençeski ile 6. seçim bölgesinde Dr. Deniz Rizvançe ile Türker Emrullah seçim kurmayını yönetecek.

(http://www.yenibalkan.com/tr)

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla