DOLAR 32,8371 0.07%
EURO 35,1530 -0.2%
ALTIN 2.455,98-1,34
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2092958-1,30%
Edirne
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Maraton LGS’ye takıldı

Maraton LGS’ye takıldı

ABONE OL
31 Mayıs 2023 11:32
Maraton LGS’ye takıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4 Haziran’da koşulacak olan 8.Uluslararası Edirne Maratonu, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile aynı güne denk gelmesi gerekçesi ile ileri bir tarihe ertelendi. Ertelemeye alakalı kimsenin mağdur olmamasını istediğini belirten Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ, sporcuların rezervasyonları için otellere seslenerek mağduriyet yaşanmaması adına yardımcı olunmasını istedi.

“LGS SEBEBİYLE MARATON İLERİ TARİHE ERTELENDİ”

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Maratonu’nun kayıtlarının kapandığı ve diğer farkındalıklarıyla ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirerek kamuoyuyla paylaşmıştık. Fakat dünkü ilimizde ilgili kurumlarla yapılan toplantılar neticesinde LGS sınavında sorunların neden olacağı için  4 Haziran’da yapılacak Edirne Maratonu’nun ertelenmesi yönünde bir karar çıktı. Şimdi öncelikle kontenjanlarımız doldu. Bütün malzemelerimiz üretilmiş. Bütün ekipmanlarımız, bütün ekibimizle davetiyelerimize varıncaya kadar basılmış bir organizasyondan bahsediyoruz. Amacımız hiçbir sporcuyu mağdur etmek değil. Böyle bir şeyin parçası olmak da istemiyoruz. Ben şunu biliyorum sporcular da bu konuda samimiyetime inansın. Onlar koşarak antrenman yapıyorlar. Ben de altı aydır bu organizasyonun gerçekleşmesi için bir alın teri döküyorum. Hepinizin alın teri bizim için kutsal. Biz bu organizasyonu birkaç gün içinde yeni belirlenmiş tarihinde yine gerçekleştireceğiz. Yine cumhuriyetimizin yüzüncü yılı coşkusuna yakışır bir şekilde yeniden gerçekleştirip yapacağız. Sınav tarihi öngörülememiş tarihi olabilir. Önceden planlanması toplantılarının yapılması gereken bir süreçti. Fakat işte deprem, seçimler ve öngörülmeye gündemle ilgili bu noktaya gelmiş bulunmaktayız. Ama dediğim gibi bütün sporcular müsterih olsun. Hiç kimse bu konuda bir mağduriyet yaşamayacak. Herkesin hakkı teslim edilecek. Ve bu organizasyon yüzüncü yıla yakışır bir şekilde gerçekleşecek” dedi.

“OTELCİLERİMİZİN REZERVASYON KONUSUNDA SPORCULARIMIZA YARDIMCI OLMASINI İSTİYORUZ”

Kentteki otelcilere de seslenerek sporculara rezervasyon konusunda yardımcı olunmasını isteyen Akdağ, “Burada yerel anlamda otellerimize seslenmek istiyorum. Çünkü sporculardan dün bunu mail yoluyla duyurduktan sonra otel rezervasyonu olan sporcuların rezervasyon iptallerinde esnafımız tarafından otelcilerimiz tarafından gerekli kolaylığın gösterilmesi yeni tarihi için rezervasyonların sağlanması hususunda yardımcı olunması. Bu şehre gelecek yaklaşık 150 atlet, Bin sporcu var. Bu u insanların şehir esnafı tarafından mağdur edilmemesi adına özellikle otel esnafı tarafından bunlara gerekli kolaylığın gösterilmesini biz rica ediyoruz. Kimse mağdur olmasın. Bu evet Edirne’de yapılan. Bir organizasyon olabilir. Ama bu Türkiye’nin uluslararası nitelikteki bir organizasyonu. O yüzden bu organizasyona otelcilerin laf gelmemesi için gerekli çabayı göstermesini rica ediyoruz.  Sayın Vali Yardımcılığı’nın başkanlığında kurum temsilcilerinin katıldığı bir toplantıyla 4 Haziran’da LGS sınavıyla çakıştığı için yollar kapanacak. Çocuklar mağdur olacak.  Bu organizasyonun gerçekleşmesinin mümkün olmadığı konusuna da noktaya varılmıştır. Önümüzdeki süreçte yeni bir tarihi kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.