DOLAR 32,2288 0%
EURO 34,9633 -0.18%
ALTIN 2.429,02-0,72
BIST 10.579,51-0,92%
BITCOIN 21887780,58%
Edirne
22°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mavisel Yener’den, “Şarkım Nerede?”

Mavisel Yener’den, “Şarkım Nerede?”

ABONE OL
24 Aralık 2020 13:41
Mavisel Yener’den, “Şarkım Nerede?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Çocuk edebiyatı alanında ülkemizi uluslararası alanda da temsil eden Mavisel Yener’in yeni serisinin ilk kitabı ‘Şarkım Nerede?’, İlksatır Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Kitapta, La notasının kendi şarkısını arama yolculuğunu anlatan yazar, “Bu seri, sanat, spor ve insan ilişkisi bağlamında okurları farkındalıklara davet ediyor.
Hepimizi ortak duyarlılıklarda ve sevinçlerde buluşturuyor. Kim bilir belki de hepimiz birer notayız yaşam senfonisinde…” diyor.
Çocukların “Mavi Yazar”ı, çocuk edebiyatının “Renkli Kraliçesi” Mavisel Yener’in yeni kitabı “Şarkım Nerede?”, İlksatır Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Beste Sokağı, Nağmeli Bahçe Apartmanı’nda yaşayan La notasının kendi şarkısını arama yolculuğunu anlatan kitap, Yener’in yeni serisinin ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor.
“Şarkım Nerede?”nin ardından serinin diğer kitapları “Boyalarım Nerede?” ve “Topum Nerede?”yi de küçük kitapseverler ve aileleri ile buluşturacak olan yazar, “Bu seri, sanat, spor ve insan ilişkisi bağlamında okurları farkındalıklara davet ediyor. Müzik, resim ve spor hepimizi ortak duyarlılıklarda, sevinçlerde buluşturuyor. İlk kitabımız “Şarkım Nerede?”, şarkısını arayan bir nota ile tanıştırıyor okurları. Kim bilir belki de hepimiz birer notayız yaşam senfonisinde… Serinin ikinci kitabı “Boyalarım Nerede?” renklerin dünyasına davet ederken, farklılıkların birlikteliğine büyüteç tutacak, üçüncü kitap “Topum Nerede?” ise spor yapmayı çok seven çılgın bir nine ile torununun eğlenceli serüvenini anlatacak. Toplum içindeki en ufak parçanın bile ne denli önemli olduğunu düşündürecek” dedi.

“OKUMAK EĞLENCELİ BİR EYLEMDİR”

Her zaman temel çıkış noktasının çocuklara okumayı sevdirmek, okumanın eğlenceli bir eylem olduğunu düşündürmek olduğunu belirten Yener, yeni serisiyle de birbirlerinin hayatına dokunarak sevgiyi, önyargısız olmayı, duygu yönetimini öğrenen, farklılıklardan rahatsız olmayan kahramanlar yaratarak çocuklara keyifli bir okuma serüveni sunmak istediğini söyledi. Yener, aynı zamanda, bu seriyi kaleme alırken, hangi sorunları paylaşabileceğini, okuyanları bu sorunların çözümüne nasıl ortak edebileceğini düşünerek yazdığını anlattı.
İlksatır Yayınevi etiketiyle yayımlanacak seri, okul öncesi ve okuma yazmayı yeni öğrenmiş çocuklar için tasarlandı. Yener, yeni kitabı için, “Diliyle, kurgusuyla ve Ressam Berk Öztürk’ün resimlemesiyle bir bütün olarak çocukların çok seveceğini biliyorum” diye konuştu.

Kitap Künye

Yayınevi: İlksatır Yayınevi
Kitabın Adı: Şarkım Nerede?
Kategori: Okul Öncesi
Yazar: Mavisel Yener
Editör: Sinem Çelebioğlu
            Sema Günaydın Çınar
Tür: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 3 +
Sayfa: 40
Resimleyen: Berk Öztürk
Grafik ve Kapak Tasarım: Deniz Birlik
Fiyatı: 39.90 TL

Mavisel Yener hakkında
Çocukların “Mavi Yazar”ı, çocuk edebiyatının “Renkli Kraliçesi” Mavisel Yener, 1984 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar hekimliği ve yazarlığı birlikte yürüttü. Şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu, roman türlerinde pek çok eser veren Yener, gazetelerde çocuk sayfalarını yayına hazırladı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin Kitap ekinde on beş yıl boyunca çocuk ile gençlik edebiyatı üzerine inceleme, eleştiri yazıları yazdı. TRT İzmir Radyosu’nda “Mavi Mektuplar” ve “Mavi Sözcükler” adlı programları hazırlayıp sundu.
2013 yılında Kosova’da “Yılın Çocuk Kitapları Yazarı Ödülü”ne değer görülen Yener, 2015’te Macaristan, Rodos ve Belçika çocuk edebiyatı buluşmalarında ülkesini temsil etti. Çocuk edebiyatının Nobel’i sayılan H. C. Andersen Ödülü için 2018 yılı Türkiye adayı olarak gösterildi.
Evli ve iki çocuk annesi Yener, çocuk yazını alanında atölye eğitmenliği de yapıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.