DOLAR 32,5751 0.14%
EURO 34,9075 0.67%
ALTIN 2.440,640,34
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 21722330,70%
Edirne
13°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mehmetçik için dev kermes

Mehmetçik için dev kermes

ABONE OL
9 Kasım 2019 11:20
Mehmetçik için dev kermes
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi tarafından Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek vermek için kermes düzenlendi. Edirneli vatandaşların ve STK’ların da destek verdiği kermeste hem yöresel hem de el emeği göz nuru ürünler Mehmetçik için satışa sunuldu. Kermesin geliri ise Mehmetçik Vakfı’na aktarılacak.

Edirne Belediyesi ve TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı’nın organizasyonunda Saraçlar Caddesi’nde Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek vermek için kermes düzenlendi.

Edirne Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek vermek için Saraçlar Caddesi’nde kermes düzenledi. Kermese belediye personeli, TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı, Edirne Belediyesi’ne bağlı Emek Evi’nde bulunan kadınlar, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve Edirne esnafı da destek verdi.

Geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olan kermeste kadınlar hem yöresel hem de el emeği göz nuru ürünler satışa sunarken, kermese Edirnelilerde yoğun ilgi gösterdi.

“KİMSE BU ÜLKENİN BİRLİĞİNİ, DİRLİĞİNİ BOZAMAZ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan kermesi Barış Pınarı Harekatı’nda ülkemizin bölünmez bütünlüğü milli birliği ve vatanın savunması için kahramanca fedakarca çarpışan TSK’ya, Mehmetçiğe canı gönülden destek olmak düzenlediklerini belirterek, “Edirne Belediyesi organizasyonu ile Edirne’deki tüm sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, sendikalar demokratik kitle örgütleri dernekler. Kısacası bütün Edirne burada. Bütün Edirne’nin ortak bir amacı, ortak bir hedefi, ortak bir söylemi var. O da Barış Pınarı Harekatı’nda ülkemizin bölünmez bütünlüğü milli birliği ve vatanın savunması için kahramanca fedakarca çarpışan TSK’ya, Mehmetçiğe canı gönülden destek olmak. Biliyoruz ki bu vatan bizlere anlaşma masalarında değil, savaş meydanlarında kazanılarak bırakıldı. Dolayısıyla bu vatana hiçbir karışına, hiçbir zerresine, hiçbir santimetre karesine kim olursa olsun, hiç kimselere bırakmalara niyetimiz yok. Atalarımız, büyüklerimiz, dedelerimiz, Cumhuriyetin kurucuları, Türkiye Cumhuriyeti’ni savaş meydanlarında bedel ödeyerek, can vererek, kan dökerek bedel ödediler. Dolayısıyla vatanımızın birliğine bütünlüğüne, milletimizin dirliğine kastedecek kim olursa olsun ister bir terör örgütü, ister bir devlet, ister bir emperyalist. Kim olursa olsun bu memleketin dirliğini, birliğini bozmak için bizimle kana kan dişe diş mücadele etmek zorundadır. Türk Milleti’nin her bir ferdi sonuna kadar azimlidir, kararlıdır, inançlıdır. Bu bağlamda vatanımız için Suriye’nin kuzey doğusunda kahramanca mücadele eden, gerektiğinde can veren, gerektiğinde can alan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mize, Mehmetçiğimize destek olmak için Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek kermesi adıyla, Edirne’nin tüm paydaşları, tüm örgütleri, tüm vatandaşları, tüm insanları bugün bu destek kermesinde bir arada. Ben katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün Edirne’nin bütün renkleri burada, Edirne’nin bütün kadınları burada, bugün bütün erkekleri, kızları, kızanları hepsi burada. Mehmetçiğimizin, devletimizin yanındayız. Bu vesile ile iki gün sonra Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyeti bizi armağan eden bütün şehitlerimizi bir kez daha Edirne Halkı adına rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. Kermese katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Silahlı kuvvetlerimiz var oldukça biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olacaktır” dedi.

“BUGÜN BURADA GÖRÜYORSUNUZ EDİRNE TEK YÜREK OLMUŞ”

TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanı Elmas Aslan, çok anlamlı bir kermes için burada bulunduklarını belirterek, “TSK’ya destek amaçlı Barış Pınarı Harekatı için. Geçen sene de biliyorsunuz ki aynı kermesi TOBB Edirne Kadın Girişimciler yapmıştı. Bu kermesin amacı aynı yere TSK dediğimiz zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin, vatanın şerefidir, namusudur. Biz bu şeref namus için Edirne kadınları olarak, ETSO diğer sivil toplum kuruluşları olabilir. Sonuçta bizim amacımız aynı. Belediyenin oluşturduğu bu kermes bizler de TOBB Edirne Kadın Girişimciler olarak destekte bulunuyoruz. Özelikle sağduyuları için Belediye Başkanına teşekkür ederim. Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk’e her şeyden önemli Türkiye Cumhuriyeti’nin her ilinin bir Cumhurbaşkanı vardır. Bu cumhurbaşkanı da sayın valimiz. Valimizin önderliğinde ve desteğiyle buradan elde edilen gelir tamamen TSK’ne gönderilmek üzere Valimiz Ekrem Canalp’e teslim edilecek. Bu ülkeye Türkiye Cumhuriyeti kadınları feda olsun. Bu ülkeyi kimse bölemez. Bölmelerine kimse izin vermeyecek. İşte bugün burada görüyorsunuz. Demokrasinin bir şehrinde Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği beraberliği burada her parti temsilcisi var. Edirne birlik olmuş Edirne tek yürek olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Edirne’si birlik olmuş, başka bir Türkiye Cumhuriyeti yok. Askerlerimiz için varız. Hepimiz birer askeriz. Türkiye’nin bölünmesine hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Bugün merkeze bağlı 28 köy var burada. 97 tane kadınımız var. Belediyenin destek amaçlı belediyenin de el emeği göz nuru kendilerince yaptıklarını getiren kadınlarımız var. Toplam 150-160 civarı kadınımız var” dedi.

Açıklamaların ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler kermesi gezdi.

VALİ CANALP DE KERMESİ ZİYARET ETTİ

Öte yandan Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Dr. Ayten Canalp ile birlikte kermesi ziyaret ederek, stantları tek tek gezerek kadınlar ile bir süre sohbet etti.

 

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.