Melda, Dünya Şampiyonu oldu

01.10.2022 15:52

Edirne Belediyesi'nin ilk ve tek kadın güreşçisi Edirneli Melda Dernekçi, yeni bir başarıya daha imza attı. Melda Dernekçi, FISU Üniversiteler Dünya Kupası'nda altın madalyanın sahibi olarak, Edirne güreş alanında ilk kez Dünya Şampiyonluğunu getiren isim oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da Melda Dernekçi’yi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı.

Melda, Dünya Şampiyonu oldu

Edirne Belediyesi’nin ilk ve tek kadın güreşçisi Edirneli Melda Dernekçi, yeni bir başarıya daha imza attı. Melda Dernekçi, FISU Üniversiteler Dünya Kupası’nda altın madalyanın sahibi olarak, Edirne güreş alanında ilk kez Dünya Şampiyonluğunu getiren isim oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da Melda Dernekçi’yi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı.

FISU Üniversiteler Dünya Kupası Dövüş Sporları Müsabakaları, Samsun’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.  Müsabakalarının 9. gününde Türk sporcular 7 altın, 1 gümüş, 2 de bronz madalya almayı başardı.

Edirne Belediyesi’nin ilk ve tek kadın güreşçisi Edirneli Melda Dernekçi ise müsabakalara Trakya Üniversitesi adına katıldı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atan Melda Dernekçi, rakiplerini yenerek, altın madalyanın sahibi oldu. Melda Dernekçi, bu başarısı ile Edirne’ye güreş alanında ilk dünya şampiyonluğunu getiren isim oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Melda Dernekçi’nin bu başarısını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler