DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BIST 7.913,76-0,82%
BITCOIN 1269697-0,84%
Edirne

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Meme Kanseri ile mücadeleye özel koro performansı

Meme Kanseri ile mücadeleye özel koro performansı

ABONE OL
3 Şubat 2021 13:24
Meme Kanseri ile mücadeleye özel koro performansı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Yaşamak Var Ya” hasta ve yakınları ile söylendi. Koro videosu Europadonna Meme Sağlığı Instagram ve derneğin Youtube sayfalarında.

4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle Europa Donna Türkiye Derneği öncülüğünde hayata geçen 74 kişilik sanal koro projesinde meme kanseri hastaları, hasta yakınları ve destekçileri yer alıyor.

Projenin sanat yönetimini ve parça düzenlemesini Başak Doğan üstlenirken, görsel ve işitsel yönetimini de Başak Doğan’ın kurduğu Vokal Akademi gerçekleştirdi.

“Yaşamak Var Ya” bestesine imza atan sanatçı Kalben, projeyle ilgili şunları söyledi;

“Yaşamanın değerini ve bu evrenle tanışmış olmanın güzelliğini birlikte anlamlandırabilmeyi; en zor zamanda bile ümit ettiğimiz ve sevgiyle çevrelendiğimiz bir düzen var etmeyi hayal ediyorum. Bu hastalıkla mücadele eden tüm kadınlara ve hasta yakınlarına kalbimden kuşlar gönderiyorum. Hiçbir acının bizi tanımlamasına izin vermek istemiyorum. Neşemizde, umudumuzda, yaşamaktan aldığımız hazları keşfetmekte buluşabileceğimize inanıyorum. İnsan insanın yarasına kayıtsız kalamaz, kalmamalı. Bu parçayı dinleyin, konuşun ve paylaşın! Çünkü “Yaşamak Var Ya”’yı dinlediğinizde, izlediğinizde, aslında bir hastaya kulak vermiş, onu bir başka gözle görmüş, onun sesini çevrenize duyurmuş olacaksınız”

4 Şubat Kanser Günü özelinde mesajlar paylaşan Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo şunları söyledi;

“Öncelikle bu güzel ve anlamlı projede bize ve tüm kadınlara destek veren herkese tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum. Meme kanseri gibi önemli tıbbi ve sosyal bir konuda bu proje aracılığı ile farkındalık yaratıp toplumu, özellikle de kadınlarımızı bilgilendirmeye ve onların yalnız olmadıklarını duyurmaya çalıştık. Geçtiğimiz yıl aktif hale getirdiğimiz Europa Donna Meme Sağlığı Instagram sayfamızla hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirmeye devam ediyoruz”

Projenin sanat yönetimini ve parça düzenlemesini gerçekleştiren Vokal Akademi Kurucusu ve Sanat Direktörü Başak Doğan, koro fikrine dönüşen projeyi öyle anlattı:

“Müziğin birleştirici ve iyileştirici gücünü bu kez umudumuzu paylaşmak için kullandık. Aramıza mesafeler girse de seslerimiz bir araya geldi, hep birlikte umut için, yaşama sevgisini paylaşmak için şarkı söyledik”

Europa Donna Türkiye Hakkında

Europa Donna (Avrupa Meme Kanseri Koalisyonu) bağımsız ve kar amacı gütmeyen, üyeleri Avrupa ülkelerindeki bağlı gruplardan oluşan bir organizasyondur. Şu anda Türkiye dahil 46 üyesi bulunmaktadır. Europa Donna’nın Türkiye ayağı olan Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği, 2001 yılında kurulmuştur. Europa Donna’nın 10 amacını Türkiye’de gerçekleştirmek için gönüllü üyeleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Meme kanseri konusunda farkındalığın artırılması, erken tanı ve tedavi olanaklarının yaygınlaştırılması ve tıpta meme kanseri konusunda uzmanlaşmanın artırılması için çalışmaktadır.

Meme kanseri ile mücadeleye özel koro performansı

Meme kanseri mücadelesine ses olan koro performansı

Meme kanseri mücadelesine özel koro performansı

Meme kanseri ile yaşama ses olan sanal koro performansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.