Meteoroloji açıkladı: 30 cm bulacak

12.02.2021 15:43

Marmara Bölgesi'nde yarın akşam saatlerinden sonra başlayacak kar yağışının, kıyılarda 5-15, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 santimetreye kadar ulaşması bekleniyor. Kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji açıkladı: 30 cm bulacak

Marmara Bölgesi’nde yarın akşam saatlerinden sonra başlayacak kar yağışının, kıyılarda 5-15, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 santimetreye kadar ulaşması bekleniyor. Kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1’inci Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından Marmara Bölgesinde beklenen kar yağışına yönelik bir uyarı daha yapıldı.

Yapılan uyarıda şöyle denildi; “Bölgemizde (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Yalova illerinde) yarın (13.02.2021 Cumartesi) akşam saatlerinden sonra başlayacak olan kar yağışının zamanla kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuzeydoğudan kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa) ile birlikte kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olması beklenmektedir. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

ZİRAİ DON UYARISI

Öte yandan İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, soğuk ve yağışlı sistemle birlikte Pazar gününden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ’da hafif, Sakarya’da orta, Edirne ve Kırklareli’nde ise yer yer kuvvetli zirai don beklendiği ifade edilerek, zirai faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler