Millet Kıraathanesi’ne yoğun ilgi

22.02.2020 11:31

Millet Kıraathanesi’ne yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projelerinden biri olan ve Edirne’de de 2018 yılında bu yana hizmet veren “Millet Kıraathanesi” 6 bin 515 sayıda çeşitli kitap, ücretsiz internet bağlantısı ve gerekse şehir merkezine yakınlığıyla öğrencilerin ve vatandaşların uğrak noktası oldu.

Edirne’de 2018 yılından beri hizmet veren Millet Kıraathanesi ders çalışan öğrencilerden, araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen tüm vatandaşlara sıcak bir ortam sunuluyor.

Milli Kıraathanesi’nde sağladıkları hizmetler hakkında bilgi veren Millet Kıraathanesi Müdürü Çağdaş Bavkır, hafta içi 08:30-21:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet verdiklerini belirterek, “Şunda 6 bin 515 kitabımız mevcut. Gelen bağışlar beraber bu artabiliyor. Bir kullanıcı 15 gün süreyle 3 kitap alabiliyor. Kayıttan sonra 45 güne kadar süreyi uzatabilirler” dedi.

KPSS, YKS, DGS gibi sınavlara hazırlananlar için de Millet Kıraathanesi’nde araştırma kaynakları, süreli yayınlar var ve test kitapları mevcut olduğunu belirten Bavkır, “Bunların üzerinde karalama yapılabileceği için kullanıcıya ücretsiz bir şekilde geri almamak kaydıyla veriyoruz. Gelen bağışlar vasıtasıyla bunu sağlayabiliyoruz. Tüm yerel gazeteleri de burada okuyabilirler. Çocuk bölümümüzde 3 yaştan başlayıp devam eden kitaplarımız bulunmakta. Kitaplarımız 7’den 70,’e herkes hitap etmektedir. 10 adet internet bağlantılı bilgisayarımız mevcut. Ücretsiz olarak öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız kendi tablet ve telefonlarından buradaki internet ağımıza bağlanabiliyorlar. Üç tane dersliğimizle grup çalışması ve sesli çalışma ortamı sağlıyoruz, bir adette 100 kişilik konferans salonuna sahibiz” şeklinde konuştu.

Millet Kıraathanesi’nde üniversite sınavına hazırlanan Yunus Emre Şahin ise “Buraya uzun zamandır geliyorum, ev de rahat çalışamıyorum çünkü. Burada ders çalışmak için güzel bir ortam var, sesiz ve sakin. Trakya Üniversitesinin Balkan Yerleşkesindeki kütüphaneye gidip gelmek zaman alıyor. Burası merkeze çok yakın, çok sayıda da kaynak var. Bu güzel hizmeti bize sağlayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler