DOLAR 32,7356 1.41%
EURO 34,9432 0.08%
ALTIN 2.432,241,74
BIST 10.552,661,55%
BITCOIN 21891800,79%
Edirne
24°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Miniklerden Pırlatan Bal tiyatro gösterisi

Miniklerden Pırlatan Bal tiyatro gösterisi

Edirne Ticaret Borsası İlkokulu tarafından, 1 yıllık süre zarfında hazırlanılan Pırtlatan Bal tiyatro gösterisi Deveci Han Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

ABONE OL
30 Mayıs 2024 16:14
Miniklerden Pırlatan Bal tiyatro gösterisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Ticaret Borsası İlkokulu tarafından, 1 yıllık süre zarfında hazırlanılan Pırtlatan Bal tiyatro gösterisi Deveci Han Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Edirne Valiliği himayesinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ve Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla Edirne Ticaret Borsası İlkokulu’na çeşitli kurslar açılmıştı. Bu çerçevede Edirne Ticaret Borsası İlkokulu 4.sınıf öğrencileri 1 yıl boyunca hazırladıkları mehter takımı ve Pırtlatan Bal tiyatro gösterisini sergiledi.

Minik öğrencilerden oluşan Mehter Takımı gösterisini ardından, Halk Eğitim Merkezi Tiyatro öğretmeni Reha Cenk Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı Pırtlatan Bal tiyatro gösterisi katılımcılara sahnelendi.

“AMACIMIZ CUMHURİYET İLKESİNİ BENİMSEMİŞ SAYGILI, FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRMEK”

Edirne Ticaret Borsası İlkokulu Okul Müdürü Azize Firdevs Turan, “2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi içinde Edirne Valiliği himayesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği okulumuza Masa Tenisi, Hentbol, Güreş, Yüzme kursları, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla Resim, Halk Oyunları, Mehter ve Tiyatro kursları açılmıştır. Ticaret Borsası İlkokulu ailesi olarak amacımız; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek Amacımız; Cumhuriyet İlkesini doğru benimsemiş bireyler yetiştirmek. Amacımız; her şeyden önce ‘saygılı’ insan yetiştirmek. Kendine saygılı, insana saygılı, çevreye saygılı, doğaya saygılı. Amacımız; vatan ve millet sevgisi kazanmış, emeğe saygılı bireyler yetiştirmek. Amacımız; hedefini doğru belirlemiş bunun için planlı, disiplinli bir çalışma sonucunda başarıya ulaşmış bireyler yetiştirmektir. Bunlar gerçekleştirilebilir ve bizi biz yapan hedeflerdir. Bu etkinlikler sayesinde çocuklarımız sosyal ve kültürel yönden gelişme kaydetmiş, yeteneklerini keşfetmişler ve boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirme imkanı yakalamışlardır. Çocuklarımızın kendini toplumun her alanında ifade edebilecekleri bireyler olarak yetişmelerine katkılarından dolayı başta Sayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze, İl Emniyet Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Halk eğitim Müdürümüze ve canla başla çalışın değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” diye konuştu

Program çevresinde kurslarda öğrencilere sağladıkları katkılar ve eğitimlerle emek veren öğretmenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.