DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2157464-0,12%
Edirne
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Muhtar adayından mahallesine altın çerçeveli mesaj

Muhtar adayından mahallesine altın çerçeveli mesaj

 Türkiye’de eşine zor rastlanan bir muhtarlık tanıtım çalışmasını Edirneli bir Muhtar adayı altın renkli çerçeve ile gerçekleştirdi.

ABONE OL
27 Ocak 2024 16:54
Muhtar adayından mahallesine altın çerçeveli mesaj
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de eşine zor rastlanan bir muhtarlık tanıtım çalışmasını Edirneli bir Muhtar adayı altın renkli çerçeve ile gerçekleştirdi. Edirne Abdurrahman Mahallesi Muhtar Adayı Celal Vardar, altın çerçeveli muhtar adayı olarak tüm şehirde ses getirdi. Muhtar adayı Celal Vardar, hem broşürlerle çevre kirliliğinin önüne geçmek adına çerçeve, hem de altın renk kullanarak yapacakları projelerle mahallenin değerine altın gibi değer katacaklarının mesajını verdi. Başka mahalle sakinlerinin de altın renkli çerçeve ile ilgisini çekmeyi başararak Edirne’de adından söz ettiren Celal Vardar, seçildiği takdirde muhtarlık maaşını da öğrencilere burs olarak vereceğini açıklaması herkesin takdirini topladı.

“ALTIN RENKLİ ÇERÇEVEYLE, PROJELERİMİZİN MAHALLEYE ALTIN GİBİ DEĞER KATACAĞI MESAJINI VERDİK”

Mahallenin dört bir yanına yastığı çerçeveli aday broşürlerinin yer aldığı çerçevelerle dikkatleri üzerine çekerek, mahalleyi projelerle altın gibi yükseleceğini belirten Abdurrahman Mahallesi Muhtar Adayı Celal Vardar,  “Aza arkadaşlarımız bu çerçeveleri yaparken çevreye duyarlı olarak, çevre kirliliğini de önlemek için bu şekilde bir şey tasarlamışlar. Bunlardan bizim mahallemizde 8-9 noktada var. 3 tanesi altın kaplama görünümlü. Bunun anlamı yapacağımız hizmetlerin de altın değerinde olacağını kanıtlamak demektir. Mahallelinin, hatta başka mahalle sakinlerinin bile ilgisini çekti çerçevelerimiz. Herkesin ilk defa gördüğü bir çalışma yöntemi. Çünkü biz kendimize inanıyoruz. Mahallemizin de bize inanmasını, güvenmesini istiyoruz. Mahallemize yapacağımız projelerle buraya altın gibi değer katacağız, altın nasıl yükseliyorsa mahallemizde öyle değerine değer katarak yükselecek” şeklinde konuştu.

“MUHTARLIK MAAŞIMI ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK VERECEĞİM”

Muhtar seçildiği takdirde projelerinde biri olan öğrencilere burs vermeyi hedeflediğini kaydeden Celal Vardar, “Biz eğer muhtarlığa seçilirsek projelerimiz var. Ben Devlet Su İşleri’nden emekliyim. Projelerimizden en önemlisi muhtarlık maaşını almayacağım. Yani muhtarlık maaşını üniversitede okuyan öğrencilerimize burs şeklinde dağıtacağım. Diğer projelerimizden birisi de mahallemizde vardiyalı çalışan kadınlarımız var. Görüyorum yazın sıcakta, kışın da soğukta bir evin önünde bekliyorlar. Projelerim arasında muhtarlığın çevresini brandayla kapatıp yazın güneşten, kışın da soğuktan korunarak bekleyebileceği bir alan oluşturmak var” dedi.

“MAHALLEYE HALISAHA, KADIN MERKEZİ, TUVALET VE SOSYAL YARDIM ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

12 bin nüfuslu Abdurrahman Mahallesi’nin tuvalet sorununu çözeceğini, kurumlarla iş birliğiyle sosyal yardımlar sağlayacağını, kadın merkezi ve halı saha kuracaklarını dile getiren Vardar “İlgili kurumlarla görüşerek mahallemizde düğün salonu kurmak istiyoruz. Tüm kurumlarla iş birliği içerisine kamera sistemi kurdurmak istiyoruz. Mahallemiz 12 bin civarı nüfusa sahip bir yer. Turist anlamında da bir sürü turist çeken bir bölge. Mahallemizde tuvalet yok bunu kazandırmak istiyoruz. Çocuk alanlarını genişletmek istiyoruz. Bir de en büyük hayallerimden birisi de mahallemizin devletin sosyal kurumlarından destek almasını sağlamak. Daha önce yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev aldım. Baktım diğer birkaç mahalle muhtarı sürekli sosyal yardımlaşma kurumuna gelip mahalledeki dar gelirli vatandaşlara yardım temin ediyor. Ben bugüne kadar bizim mahallemizde bunu görmedim. İnşallah halkımız bizi teveccüh ederse göreve gelirsek bunu da sağlamak istiyoruz. Mahallemizde çocukların oyun oynayabileceği halı saha yaparak mahallemizin hizmetine sunmak istiyoruz. Kadınlar için kadın merkezi kurmak istiyoruz. Karaağaç’ta bunun bir örneği var. Biz de mahallemizde kadınlar için bu şekilde bir alan oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

“HEM ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ ÖNÜNE GEÇMEK HEM MAHALLEYE VERDİĞİMİZ DEĞERİ GÖSTERMEK İSTEDİK”

Memur Emeklisi Aza Mustafa İnce de “Bu hazırlanan broşürler konusunda ben görevlendirildim. Bunları uygun gördüğümüz yerlere asmaya çalıştık. Ancak, broşürlerin yağmurdan rutubetten etkilendiğini ve sağa sola saçıldığını gördük. Daha sonra başka bir fikir aklımıza geldi. Çerçevelemeyi düşündük. Hem çevreye duyarlılık açısından hem de bizim tekrar tekrar asmamamız için bu şekilde bir uygulama getirdik. Aynı zamanda güzel bir değer mesajı verdik. Broşürleri muşamba altına aldık. Üstüne muşamba kaplayıp sonra çerçeveyi üzerine oturttuk. Baktık gördük herkesin hoşuna gitti ve ilgi çekti. Daha farklı olacağını düşündüğümüz bir çalışmayı ortaya koymuş olduk. Görsel açıdan da güzel bir tanıtım oldu. Altın renkli olması da daha dikkat çekici oldu. İşimize ve mahallemize ne kadar değer verdiğimizin bir mesajı. Başarılı olduğumuz söyleniyor. İnşallah kazanmayı istiyoruz. Mahallenin değerine değer katacağımız projelerle geliyoruz” diye ifade etti.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.