DOLAR 32,2078 0.04%
EURO 35,0446 0.35%
ALTIN 2.465,270,16
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2229899-1,27%
Edirne
20°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Muhtardan araç parklarına tepki

Muhtardan araç parklarına tepki

ABONE OL
12 Kasım 2021 14:11
Muhtardan araç parklarına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maarif Caddesi’nde araç parklanma sorunu git gide büyürken, Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak cadde üzerinde paklanmanın kaldırılması gerektiğini söyledi.  Edirne’de bir kesimin “park yeri yok” diyerek otopark istemesine “Park yeri yok diyen benim karşıma gelecek” diyen Muhtar Sarıbaşak, eski Trafik Tescil binasının yerini ve Ulus Pazarı’nın olduğu yeri işaret ederek, insanların uzağa park etmek istemediği, gideceği yerin yakının çekmeye çalıştığı için bu sıkıntılar yaşandığını belirtti. ETUS araçlarının Maarif Caddesi’nde ki durakta bulunan cebe girmek yerine yol üstünde bekleyerek yolcu almasına da tepki gösteren Turgut Sarıbaşak, herkesin kurallara uyması gerektiğini söyledi.

“MAARİF CADDESİ’NDEKİ PARK YERLERİ KALDIRILMALI”

Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak, “12 yıldan beri Mithatpaşa Mahalle Muhtarlığı yapıyorum, 12 yıldan beri  ben bunu gündeme getirdim. Giden Valilerim olsun, emniyet müdürlerim olsun. Bu böyle devam edecek. Buranın rahatlaması için Maarif Caddesi’nde ki park alanını buradan kaldırmak gerekir. Çift sıralı arabalar park etmiş durumda, Allah korusun ne itfaiye geçebilir ne ambulans geçebilir. Bütün gün burada münakaşalar çıkıyor. Maarif Caddesi tek şeritli yol olduğu için günde binlerce araba geçiyor, binlerce minibüs geçiyor. Karaağaca giden bir tane yolumuz var bizim. Burasının rahatlaması için çok acil şekilde park alanının kaldırılması gerekiyor. Şimdi araçlar sağ tarafa park ediyor, bir de gelip sola park ediyor. Bunlara trafik polisleri uyarıp sonra ceza yazıyor. Bunlara ceza yazmakla demekki olmuyor. Almanya’dan gelmişler sol tarafa yanaşmış 4-5 araba, sen Almanya’da öyle mi yapıyorsun. Sen Almanya’da işleyen caddede bunu yap bakalım”dedi.

“PARK YERİ YOK DİYEN KARŞIMA GELECEK”

Otopark isteyenlere eski trafik tescil ile Ulus pazarının olduğu yeri işaret eden Muhtar Sarıbaşak “Birde bizim vatandaşımız çok rahat. Ben bile iş yerime 100 metre ileriden aracımla geliyorum. Aslında park yokluğu diye bir şey yok Edirne’de. Park yeri yok diyen gelecek konuşacak karşıma. Trafik tescilin yanında minibüs durağı var bomboş duruyor. Oraya 100 tane araba girer. Belediye başkanı oraya park etsinler diyor, para falan istemiyor. Pazaryeri var gidin park edin para vermeyin diyor, yine park eden yok. Kaç tane Pazar yerinde park edilmiş araba var, bir tane yok. Kaç tane trafik tescil yerinde araba var, hiçbir tane yok. Millet tutmuş park yok, park yok. Park yeri var ama bizim kafamız bu kadar basıyor. İnsanlar gelecek hemen ciğerini yiyecek, tuvalete girecek, yukarı çıkacak arabayı kapı önüne çekecek. İyi de yol kapanıyor. Kavgalar çıkıyor. Çıkmış Edirne Halkı otopark istiyor. Otopark var. Pazar yerini Recep Gürkan 5 katlı otopark yapacak, bir tanesi girmez. Park edip yürüyün yani. Maarif Caddesi’nin çok kısa zamanda halledilmesi lazım. Sabah saatlerinde çok oluyor. Ziraat Bankası’nın ışıkları bu parklanma sebebiyle kuyruk oluşuyor. Hareket edemiyor araçlar. Ben iki defa ışık bekledim geçen gün. Garanti Bankası’nın orda tıkanıyor. Bazıları yanlış park ediyor, çıkmaya çalışıyor” dedi.

“MİNİBÜSLER CEBE GİRMEYEREK YOL ORTASINDAN YOLCU ALIYOR”

Maarif Caddesi’nde paklanmanın haricinde bir çok ETUS aracının duraktaki cebe girmemesinin de etkisi olduğunu aktaran Muhtar  Sarıbaşak, “Esasında trafiği aksatan minibüs durakları. Adam cebe girmiyor, asfaltın orta yerinden yolcu alıyor. Ama biz küçük araç kullandığımızda üstümüze çıkıyorlar, niye duruyoruz diye. Hep hatayı biz yapıyoruz, minibüs şoförleri hiç yapmıyor. Minibüs durakları buradan kalkmasın, vatandaşlardan buradan biniyor. Ama burasının denetlenmesi gerekir. Durak için cep var, minibüs cebe girecek. Senin arkandan daha 4 minibüs geliyor. Sen böyle yol ortasında durursan senin arkandan 4 minibüs en başa kadar duruyor. Sonra trafik tıkalı. Herkesin acelesi var, arkadan gelene yol verirse, kendi o cepten çıkamayacak diye cebe girmeyen minibüsler var. Hangi minibüs gelirse gelsin durakta cebe girecek, herkes trafik kurallarına uyacak” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.