Öğrencilerden Ata’ya vefa örneği

09.11.2022 18:02

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle öğrencilerin akınına uğruyor.

Öğrencilerden Ata’ya vefa örneği

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle öğrencilerin akınına uğruyor. Haftanın 7 günü ziyarete açık olan Atatürk Odası’na gelen öğrenciler Ata’sına olan özlemlerini dile getirerek, büyük bir vefa örneği gösterdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümü nedeniyle öğretmenleri eşliğinde Edirne Belediyesi’ne gelen öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada kaldığı odayı gezerek,  Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı süre içerisinde kullandığı eşyaları özenle inceledi. Edirne Belediyesi tarafından Ata’nın orijinal ölçülerine göre yaptırılan Atatürk Heykeli’ne özlemle bakan çocuklar Ata’sına olan sevgisini dile getirdi, şiirler okudu, şarkılar söyledi.

Atatürk Odası’nın haftanın 7 günü ziyarete açık olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ata’mızın izlerini taşıyan Atatürk Odası’nı ziyaret ederek, büyük bir vefa örneği gösteriyor. Bizlerde, manevi değeri çok büyük olan bu odayı ve içindeki her bir eşyayı gözümüz gibi muhafaza ediyoruz” diye konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler