DOLAR 32,2239 0.09%
EURO 35,0505 0.02%
ALTIN 2.496,76-0,53
BIST 10.739,570,90%
BITCOIN 22984356,88%
Edirne
18°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Öğrencilere yönelik eğitimler sürüyor

Öğrencilere yönelik eğitimler sürüyor

ABONE OL
26 Aralık 2019 10:08
Öğrencilere yönelik eğitimler sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi olarak Mithatpaşa İlkokulu ve Hacı İlbey Ortaokulu’ndaki öğrencilere hijyen, sağlıklı beslenme ve akran zorbalığı konularında eğitim verdiklerini söyledi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nebahat Çavuş, Hemşire İnci Özer, Diyetisyen İdil Taşkın ve Aile Danışmanı ve Çocuk Gelişim Uzmanı Sevgi Dökmeci ile birlikte Mithatpaşa İlkokulu ve  Hacı İlbey Ortaokulu’na giderek, burada eğitim gören çocuklara hijyen, sağlıklı beslenme ve akran zorbalığı konularında eğitim verdiler.

Edirne Belediyesi’nin bütün okullara gerekli desteği ve hizmeti verdiğini belirten Tanrıkulu,  “Çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklarımız doğru beslenmeyi, sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerini, hijyene önem vermelerini ve akran zorbalığından da uzak durmalarını istiyoruz. Bu konuda eğitimlerimiz devam ediyor. Özellikle dezavantajlı okullarımızda bu eğitimleri vererek, çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmak istiyoruz. Bugün Edirne Belediye Personeli Hemşire İnci Özer, hijyen; Diyetisyen İdil Taşkın, sağlıklı beslenme ve Çocuk Gelişim Uzmanı Sevgi Dökmeci de akran zorbalığı konusunda öğrencilerimize önemli bilgiler verecek. Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nebahat Çavuş’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nebahat Çavuş da kendilerine bu imkanı tanıyan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na teşekkür etti. Çocukların toplumun temeli olduğunu belirten Çavuş, “Çocuklar için çalışmak istiyoruz ve bu konuda da gönüllülerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Çocuk Gelişim Uzmanı Sevgi Dökmeci de uzun yıllardır çocuklar ile çalıştığını belirterek, “Çocuklarda en çok görülen akran zorbalığı ile ilgili çocuklarla bugün nitelikli bir sohbet gerçekleştireceğiz. Soru-cevap şeklinde. Amacımız onlarda farkındalık yaratmak” dedi.

Diyetisyen İdil Taşkın da “Çocuklar bizim geleceğimiz. Ve çocuklarımız sağlıklı beslendiği sürece sağlıklı bir bedene sahip olurlar. Çocukların sağlığını, geleceğini kontrol altına almak için şuanda sağlıklı beslenmeleri çok önemli” diye konuştu.

Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, çocuklarla sabah sporu yaptı, ellerini nasıl yıkaması gerektiğini anlattı. Öğrencilerde, Tanrıkulu’nu dikkatle dinleyerek, doğru el yıkamayı uygulamalı bir şekilde öğrenmiş oldu.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.