DOLAR 28,9505 0.05%
EURO 31,5393 0.13%
ALTIN 1.969,222,74
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 11551851,24%
Edirne

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Öğrencilerin ara tatil sevinci

Öğrencilerin ara tatil sevinci

ABONE OL
16 Kasım 2019 11:09
Öğrencilerin ara tatil sevinci
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de 55 bin 251 öğrenci, bu yıl ilk kez uygulanan ara tatile çıkmanın sevincini yaşadı. Türk Eğitim Sen Edirne Şube Başkan Yardımcısı Yakup Öz, verilen bu ara tatilin eğitime ara verilmediği, eğitim dışında spor, bilim sanatla da eğitime devam edildiğini söyledi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kez yapılan uygulama ile öğrenciler 9 günlük ara tatile girdi. 18-25 Kasım tarihleri arasında uygulanacak ara tatilde Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin velileriyle birlikte yapabileceği etkinlikler planladı. Yarıyıl tatili ise 20-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. İkinci yarıyıl eğitim dönemi ise 3 Şubat’ta başlayacak.

İlk ara tatilin başladığını belirten Türk Eğitim Sen Edirne Şube Başkan Yardımcısı Yakup Öz, verilen bu ara tatilin eğitime ara verilmediği, eğitim dışında spor, bilim sanatla da eğitime devam edildiğini söyledi.

“ÜLKEMİZDE İLK KEZ UYGULAMAYA BAŞLANDI”

Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Yakup Öz, “Milli Eğitim Bakanlığının 2023 eğitim vizyonu içerisinde olan ilk ara tatile geçtiğimiz gün bütün öğrenciler girdi. Ülkemizde ilk kez uygulanmaya başladı. Geçtiğimiz günden itibaren öğrenciler bir hafta tatile çıkacaklar. Öğrencilerimize ve velilerimize buradan şu çağrıyı yapmak istiyorum. Ara tatilde eğitime ara verilmiyor. Çocuklarımız hayatı öğreniyor ve öğrenecekler. Eğitimde okul dışında oyunla, kültürle, sanatla, bilimle, sporla ve bütün değerlerimizle bütün etkinliklerle eğitim devam etmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda “aratatil.meb.gov.tr” internet adresinden ara tatil faaliyetlerini takip edip uygulayabilirler” dedi.

ÖĞRENCİLER MUTLU

Edirne’nin en eski okullarından biri olan İstiklal Ortaokulu öğrencileri de tatile çıkacakları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Edirne İstiklal Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Miray Oduncu, “İlk defa böyle tatil yapılıyor. Bence güzel oldu. Hem bizim 1 hafta dinlenmemiz için iyi oldu. Sınavlardan sonra da dineleneceğiz, eğleneceğiz, ders çalışacağız. Ödevlerimiz var hem dinlenip hem ödev yapacağız. Evdekilerde bu tatil sistemini beğendi, iyi karşıladılar” dedi.

“AİLEMİZLE VAKİT GEÇİRMEK İÇİN BU TATİL İYİ OLDU”

Edirne İstiklal Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Tuana Akbay da “Dinlenmemiz için çok güzel oldu. Hem bedenimizi hem zihinimizi dinlendirmemiz için büyük bir fırsat. Evde ailemizle, kardeşlerimizle vakit geçirmek içinde iyi bir şey. Bence güzel bir tatil. Eskiden böyle ara tatiller yoktu, ama bizim için önemli olan tatile çıkmak, yeter ki tatil olsun”dedi

“BOMBA GİBİ GERİ DÖNECEĞİZ”

Edirne İstiklal Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Tunç Yılmaz Hasar da “Bu tatili iyi buldum. Sınavlardan sonra büyük bir yorgunluğumuz vardı. Yorgunluğu atmak için ihtiyacımız vardı. Bazen toparlanamıyorduk. Bu tatil bunu engelleyecek. Derslerimiz, ödevlerimiz var. Onlara çalışacağız. Tekrar tatilden sonra bomba gibi geri döneceğiz”dedi.

“OKUL İKİNCİ EVİMİZ BİZİM”

Edirne İstiklal Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Şahin Osman ise “Bence bu tatil güzel olmadı. Çünkü okulu özleyeceğiz. Ödev verilmedi biz de kendimiz ders çalışacağız. Kitaplardan test çözeriz, normal ders kitaplarında ödev yaparız, yapmadığımız konuları işleriz. Okul ikinci evimiz bizim. Ama okulu özleyeceğim, arkadaşlarımı da özleyeceğim” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.