28.3 C
Edirne
11:45 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Okullardan iki ayda 600 ünite kan bağışı

Edirne’de devam “Her Bağış Üç Hayat” projesi kapsamında Aralık ve Ocak ayında merkez ve ilçelerdeki 17 okulda düzenlenen kan bağışı kampanyasında toplam 600 ünite kan toplandı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay’ın iş birliğinde yürütülen “Her Bağış Üç Hayat” projesi kapsamında kan bağışı kampanyası devam ediyor.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Aralık – Ocak ayları içerisinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları kapsamında; Yüksel Yeşil İlkokulu, 75. Yıl İlkokulu, Vali Fahri Yücel İlkokulu, Merkez Atatürk Ortaokulu, Faika Erkurt Özel Eğitim Okulu, Tayakadın Şehit Cem Havale İlk/Ortaokulu, Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İpsala Aliçopehlivan İlkokulu, İpsala Kocahıdır İlkokulu, İpsala Yeni Karpuzlu İlkokulu, İpsala Atatürk İlkokulu, İpsala Esetçe İlkokulu, İpsala Sultanköy İlkokulu, Meriç Küplü Gazi İlkokulu, Keşan Anafartalar İlkokulu, Keşan İhsan Çuhacı İlkokulu ile Enez Cumhuriyet İlkokulu olmak üzere 17 okulumuzdan toplam 600 ünite kan toplandı.

“Her Bağış Üç Hayat” kan bağışı kampanyasına gönüllü destek olan okullarımızın idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder, göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı öğrenci velilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kan Bağışı Kampanyamız yapılan planlama doğrultusunda ilimiz genelindeki okullarımızda devam edecektir” denildi.

Harun Aker

Diğer Haberler

“Saros körfezi parsel parsel gidiyor”

Mutlu Akbaşak

Kuraklık hakkındaki vahim rapor!

Mutlu Akbaşak

Şans oyunlarına yeniliklerle ilgi arttı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla