DOLAR 32,5923 -0.64%
EURO 34,9919 -0.74%
ALTIN 2.440,02-0,20
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2100319-4,09%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Otelciler Bulgaristan vizelerinin düşürülmesini talep ediyor

Otelciler Bulgaristan vizelerinin düşürülmesini talep ediyor

ABONE OL
22 Mart 2021 16:06
Otelciler Bulgaristan vizelerinin düşürülmesini talep ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bulgaristan Otel ve Restoran Derneği (BHRA), Bulgaristan için gerekli turistik vize ile ilgili başvuru, onaylama ve teslim alma işlemlerinin merkezleştirilmesi bir tedbir paketinin kabul edilmesini önerdi. Dernek temsilcileri, bu önlemlerin amacının sıradan turistin zamanından ve emeğinden tasarruf etmek olduğunu söylediler. Bu nedenle BHRA, yaz ve kış aylarında Rusya, Moldova, Türkiye ve bazı Arap ülkelerine turistik vizelerinin kaldırılmasında ısrar ediyor.

kircaalihaber.com’da yer alan habere göre; Dernek, vizelerin tamamen kaldırılması mümkün değilse, bunların çıkartılması için basitleştirilmiş bir prosedür başlatmak ve mümkün ise belgelerin olduğunca ucuza mal olması gerektiğini önerdi. Vize başvuruları çevrimiçi yapılması, onaylanmış veya reddedilmiş olup olmadıklarına dair e-posta yoluyla yanıt alabilmenin sağlanması ve onaylananların havaalanında teslim alınması gibi imkanların olması da BHRA’nın teklifleri arasında yer alıyor. BHRA, AB’nin turizm amaçlı seyahatler ile ilgili Bulgaristan’ın vize politikasının değiştirmesine izin vermemesi durumunda Hükümetin; Bulgaristan’ın vize rejimine sahip olduğu Rusya pazarı için yıllık 1 milyar euro ve diğer pazarlar için 1 milyar euro tazminat talep etmesini önerdi.

Bulgaristan Otel ve Restoran Derneğine göre Bulgaristan’ın uyguladığı vize politikası, turizmin gelişmesine en büyük engeller arasında yer alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.