DOLAR 32,2020 -0.01%
EURO 35,0163 0%
ALTIN 2.514,490,57
BIST 10.695,240,49%
BITCOIN 2157450-0,64%
Edirne
23°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Prof. Dr. Türkyılmaz rektör yardımcılığı görevine getirildi

Prof. Dr. Türkyılmaz rektör yardımcılığı görevine getirildi

ABONE OL
12 Kasım 2021 14:05
Prof. Dr. Türkyılmaz rektör yardımcılığı görevine getirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz atandı. Eylül 2019’dan bu yana Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’a devretti. Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer katıldı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu devir teslim töreninde yaptığı açıklamada Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini başarıyla yürüterek Trakya Üniversitesi’nin bilhassa Balkanlarda bir umut kapısı ve cazibe merkezi haline gelmesine önemli katkılar sağlayan Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ın bundan böyle Rektör Yardımcılığı görevini de üstleneceğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ın tecrübesi, iletişim kabiliyeti, organizasyon yeteneği ve güler yüzü ile Trakya Üniversitesi’ne, Edirne’ye, ülkemize ve Balkanlara önemli katkılar sunmaya devam edeceğini ifade etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz da takdirlerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ederek,“Trakya Üniversitesi’ne daha fazla katkı sağlamak için, bugüne kadar olduğu gibi yine azim ve heyecanla çalışmaya devam edeceğim…” dedi.

Prof. Dr. Murat Yurtcan ise yaptığı açıklamada, “Yönetimde olduğum süre zarfında desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na ve rektör yardımcılarımıza teşekkür ederim. Kendilerinin de desteğiyle başarıyla yerine getirdiğim vazifemi bugün kıymetli dostum Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’a devrediyorum. Burada sevgi, saygı ve kardeşlik hislerine dayanan yol arkadaşlığımız bir örnek teşkil ediyor. Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ı tebrik ediyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleşti.

PROF. DR. MURAT TÜRKYILMAZ KİMDİR?

5 Kasım 1972’de İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. 1994 yılında Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayan Prof. Dr. Murat Türkyılmaz aynı yıl Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2002 yılında yardımcı doçent, 2015 yılında doçent, 2020 yılında da profesörlük unvanını almaya hak kazandı. 2009-2014 yıllarında Kimya Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Ocak 2017’den bu yana Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapıyor. Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ın, SCI-SSCI veya SCI Expanded indeksli dergilerin yanı sıra ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde 27 makale ve bildirisi bulunuyor.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.