DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21084010,82%
Edirne
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Promet, “Emekçiler çifte bayram istiyor”

Promet, “Emekçiler çifte bayram istiyor”

HAK-İş Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Kamu işçisi sizden acilen eşitlikçi bir yaklaşımla ücretlerde toplumun diğer kesimlerine sağlamış olduğunuz eşitliği istiyor. Bayram öncesi bizlere yaşatılacak bir müjde ile kamu işçisi çifte bayram yaşamak istiyor" şeklinde dile getirdi.

ABONE OL
18 Mart 2024 16:53
Promet, “Emekçiler çifte bayram istiyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAK-İş Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Kamu işçisi sizden acilen eşitlikçi bir yaklaşımla ücretlerde toplumun diğer kesimlerine sağlamış olduğunuz eşitliği istiyor. Bayram öncesi bizlere yaşatılacak bir müjde ile kamu işçisi çifte bayram yaşamak istiyor” şeklinde dile getirdi.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve alım gücünde yaşanan büyük gerileme karşısında kamu işçisinin evini geçindirmekte giderek daha çok zorluk çektiğine işaret eden HAK-İş Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Türkiye yüzyılının emekçileri olarak kamu işçisinin ücret zammının diğer kesimlere yapıldığı gibi yüzde 49.25’e tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

“KAMUDA OMURGA GÖREVİ GÖREN İŞÇİLERİN YÜZDE 32.57 ARTIŞTA BIRAKILMASI DERİNDEN ÜZDÜ”

Kamu işçilerinin, diğer artış yaşayan alanlara göre 32.57’de bırakılmalarının geçim sıkıntısı yarattığını belirten Promet, konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Çalışma hayatının en büyük bileşeni olan işçiler olarak Yeni Türkiye Yüzyılından ve Güçlü Türkiye hedeflerinden büyük gurur duyuyoruz. Ancak Türkiye yüzyılının üreten, hizmet eden emekçileri olan kamu işçileri yüksek enflasyon ve giderek daha da düşen alım gücü karşısında geçim zorluğu yaşamaya başladı. Toplumun pek çok kesimine yapılan yüzde 49.25’lik ücret artışı karşısında kamu işçilerinin yüzde 32.57’de bırakılması, kamu düzeninin işleyişinde omurga görev gören kamu işçisini derinden üzdü, üzmeye de devam ediyor. Yaklaşan yerel seçimlerde ülkenin bekasına verilen önem, istikrara duyulan güven ortada iken kamu işçisini evini dahi geçindiremeyecek bir ücret ile karşı karşıya bırakmak hem insani olarak, hem vicdani olarak, hem de eşitlik ilkesi açısından doğru değildir” dedi.

“KAMU İŞÇİSİ ÇİFTE BAYRAM İSTİYOR”

Kamu işçilerinin tek gelirinin aldığı maaş olduğunu ve değersiz hissettiklerini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiklerini kaydeden Başkan Emre Promet “Kamu işçisi kendini ayrıştırılmış, ötekileştirilmiş hissediyor. İşçinin tek geçim kaynağı aldığı ücrettir. Tenceresinde kaynattığı tek yemek helal lokmasıdır. Ancak gelinen noktada eşitsiz bir uygulama ile kendini değersiz hisseden kamu işçisi halen devletine güvenmekte, toplumsal patlamaların öznesi olmamak için çaba göstermektedir. Türkiye’nin emekçileri olarak bizleri aynı iftar sofrasında bir araya getiren, kendisi de bir işçi olan Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sesimizi duyurmak istiyoruz; kamu işçisi sizden acilen eşitlikçi bir yaklaşımla ücretlerde toplumun diğer kesimlerine sağlamış olduğunuz eşitliği istiyor. Yüzde 49.25’lik zammın kendisine de yapılmasını istiyor. Bayram öncesi bizlere yaşatılacak bir müjde ile kamu işçisi çifte bayram yaşamak istiyor.” diye sonlandırdı.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.