DOLAR 32,9587 0.15%
EURO 35,3765 -0.03%
ALTIN 2.454,76-0,59
BIST 10.679,98-0,82%
BITCOIN 20198132.21208%
Edirne
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Promet, “Mali olarak önemli başarı”

Promet, “Mali olarak önemli başarı”

ABONE OL
14 Ağustos 2021 11:44
Promet, “Mali olarak önemli başarı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hak-İş ve Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Hak-İş Konfederasyonu olarak, Türk-İş Konfederasyonu ile ortaklaşa yürütülen 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü, imzalandığını belirterek, Mali olarak önemli başarılar elde edilmiştir” dedi.

Hak-İş ve Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, imzalanan 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü hakkında açıklamada bulundu.

“TÜRK-İŞ VE HAK-İŞ ORTAK BAŞARI”

Mali olarak önemli bir başarı elde ettiklerini söyleyen Hak-İş ve Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, “700 bin kamu işçisini ilgilendiren Kamu Çerçeve Protokolünün işçilere ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileğinde Protokolün hazırlık, uygulama aşaması ve imza sürecinde bir ilki başararak, Türk-İş ve Hak-İş Konfederasyonlarının birlikte gerçekleştirdikleri ortak çalışmalara bir yenisini daha başarıyla ekledik. Çok somut bir iş birliğinin somut sonuçlarını ortaya koyduk.  Bu kapsamda mali olarak önemli başarılar elde edilmiştir. Taban ücrette iyileştirme, kıdem zammı, önemli ücret zamları, sosyal yardımlar, ikramiyeler gibi temel konularda önemli iyileştirmeler olmuştur. Ayrıca mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü, iş kollarına has birtakım sorunların çözümü, tayin ve becayiş gibi önemli perspektifler ortaya konulmuştur. Bizden sonra da memurların toplu sözleşme süreci var, onlara da başarılar diliyorum. Türk-İş’in ev sahipliğine teşekkür ediyor, sözleşmemizin Türkiye’ye ve bütün dünyaya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.