DOLAR 32,1794 -0.04%
EURO 34,9864 0.28%
ALTIN 2.454,51-0,28
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2236546-0,59%
Edirne
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Promet tekrar görevde

Promet tekrar görevde

ABONE OL
10 Ocak 2020 11:04
Promet tekrar görevde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, Konfederasyon’nun 24 Aralık 2019 tarihinde yönetim kurulunun aldığı karar ile dün itibari ile yeniden İl başkanlığına ataması yapıldı.

Kendisine tekrar görevi veren Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan başta olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkür eden Başkan Promet, emekçi arkadaşları için hak ve emek mücadelelerini sürdüreceklerini hiç kimseyi mahcup etmeyeceklerini söyledi. İşçi ve emekçi sendikası olduklarını kaydeden Promet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde basın emekçilerinin de gününü kutladı.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞOZ

Başkan Promet “Edirne’de emekçilerimize yönelik yaptığımız çalışmalar ortadır. Genel Merkezimizin takdiri bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. İşçi ve emekçilerimiz için, yönetim ve temsilcilerimizle birlikte her zamankinden daha çok çalışacağız. Omuzlarımıza yüklenen yük ve sorumluluğun farkındayız. Bundan da son derece onur ve gurur duyarak gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“BASIN EMEKÇİLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Hak-İş ve Hizmet-İş sendikası Edirne il başkanı Emre Promet 10 Ocak Basın emekçileri gününü kutlayarak, her koşulda toplumun bilgilendirilmesi, ülke yararı için doğru bilgilerin verilmesi, farklı görüş ve düşüncelerin objektif ve tarafsız olarak kamuoyuna aktarılması gibi önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Dünyaya açık, ülkesinin ve insanlığın meselelerini yakından takip eden, her konuda söyleyecek sözü olan, gerçeklerin en doğru ve en hızlı biçimde kamuoyuna aktarılmasını sağlayan basın emekçileri, toplumun sesi olma konumundadır.  Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının korunma altına alınması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması temel öncelik olmalıdır. Tüm basın emekçilerini, Konfederasyonumuz bünyesinde bulunan Medya-İş Sendikası çatısı altında örgütlenmeye ve haklarını aramaya davet ediyoruz. Gazetecilerin çalışma şartlarının daha da iyileştirildiği, örgütlenmelerinin önündeki engellerin kaldırıldığı bir ortamda çalışmaları dileğiyle tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.