Riskli bina yıkılacak

04.11.2020 14:09

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'de 1. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi'nde bulunan Yenisuiş Sitesi 42/A blokta zemindeki taşıyıcı kolonlarda ciddi problemler tespit edildiğini, binanın yıkımını gerçekleştirerek, riski ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Riskli bina yıkılacak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de 1. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde bulunan Yenisuiş Sitesi 42/A blokta zemindeki taşıyıcı kolonlarda ciddi problemler tespit edildiğini, binanın yıkımını gerçekleştirerek, riski ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de 1. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde bulunan Yenisuiş Sitesi 42/A blokta belediye ekipleri ile birlikte incelemelerde bulundu.

Edirne’nin 1.Murat Mahallesi’nde 1979’da inşaatına başlanan sitelerin bir tanesinin zemininde taşıyıcı kolonlarda ciddi problemler tespit edildiğini belirten Başkan Gürkan, “ Kat malikleri ve mülkiyet sahipleri ile konuşuldu. Dün akşam belediyemiz aracılığıyla riskli yapı denetimi için başvurularını yaptılar. Bugün de tespitlerini yaptık. 10 daireli blokta ciddi sıkıntılar, problemler var. Bir vatandaşımız kaldı, O’da bugün belediye desteği ile taşınarak binanın tamamen boşaltılmasını sağlıyoruz. Gerekli güvenlik önlemlerini de alarak, riskli yapı denetim sonuçları da çıktıktan sonra binanın yıkımını gerçekleştirerek, riski ortadan kaldırmış olacağız. Ardından da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için konuşarak, belediye olarak bütün çözümleri alacağız” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler