DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2174313-5,01%
Edirne
19°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık projelerine destek

Sağlık projelerine destek

ABONE OL
31 Ağustos 2019 11:22
Sağlık projelerine destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan üç proje daha Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı.

TRAKYAKA tarafından 2019 Yılı Mali Destek Programlarından Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Programı kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Keşan Devlet Hastanesi ve Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından hazırlanan proje başvuruları destek almaya hak kazandı.

TRAKYAKA desteğinde Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi “Şifa Şehri Edirne”, Keşan Devlet Hastanesi “Sağlık Turizminde Geleneksel Tıbba Modern Yaklaşım” ve Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi “Sınırsız Sağlıklı Gülüşler” isimli projelerini hayata geçirecek.

Ajans tarafından destek almaya hak kazanan projelerin uygulama sözleşmeleri; TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi adına Başhekim Op. Dr. Mustafa Talha Sütçü, Keşan Devlet Hastanesi adına Başhekim Op. Dr. Serhat Göçer, Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adına Başhekim Dt. Alparslan Bülsül tarafından Tekirdağ’da Trakya Kalkınma Ajansı merkez ofisinde imzalandı.

Sağlık turizmi alanında hazırlanan projelerin imzalanmasının ardından koşun Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, “Günümüzde sağlık turizminin gerek ulusal ekonomilere katkısı gerekse ülke sağlık sektörünün gelişmesindeki payı göz ardı edilemeyecek düzeydedir. Hastaların bir ülkeyi ziyaret etmeleri için her şeyden önce bu ülkenin varlığından, ülkenin sağlık hizmetleri düzeyinden ve olanakları ile geleneksel turistik olanaklarından haberdar olmaları gerekir. Buda ancak başarılı tanıtım faaliyetleri ile mümkün olmaktadır. Bizlerde sağlık turizmi pastasındaki payımızı daha yukarı taşımayı hedefliyoruz. İlimizin Balkan Ülkelerine olan coğrafi ve kültürel yakınlık anlamında bölgesel avantajını kullanarak sağlık turizmi sektöründeki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. İlimizin sağlık turizmi potansiyelinin yüksek olduğu inancı ile üç hastanemiz tarafından hazırlanarak destek almaya hak kazanan projeler, kurumlarımızın sağlık turizmi alanında gelişmesine büyük bir katkı sağlayacaktır. Projeye emek veren herkese ve desteklerinden dolayı Trakya Kalkınma Ajansımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.