Şans çiçeği kokina yok sattı

02.01.2023 12:25

Şans getireceği inancı ile alınan kokina çiçeği bu yılda vatandaşın ilgi odağı oldu ve satışları ile çiçekçi esnafını mutlu etti.

Şans çiçeği kokina yok sattı

Şans getireceği inancı ile alınan kokina çiçeği bu yılda vatandaşın ilgi odağı oldu ve satışları ile çiçekçi esnafını mutlu etti. Son bir hafta kala kokina çiçeğinin tükenecek derece satıldığını söyleyen Edirne Çiçekçiler Derneği Başkanı Erdinç Sabırman, satışların bu yıl memnun edici olduğunu ifade etti.

“KOKİNA YOK SATTI”

Edirne Çiçekçiler Derneği Başkanı Erdinç Sabırman, “Satışlarımız iyi gitti. Kokina her sene olduğu gibi bu sene de en çok sattığımız ürün oldu. Son 1 hafta insanlar daha fazla soruyor ve satın alıyor. Elimizde az kaldı neredeyse hepsini sattık. Bu yılbaşında şans getirmesi için alınan bir çiçektir. Yeni yılın daha güzel geçmesi için alıyorlar. Yıllardan beri satışını yapıyoruz. Bu sene de iyi gitti. Son zaman daha fazla soran ve alan oluyor. Geçen yıllara göre satışlarda çok fark olmadı çünkü aldığımız limitler belli değişen bir şey olmadı. Herhangi bir zararımız olmadı. Nasıl sevgililer gününde en çok gül satılıyorsa yılbaşında da en çok kokina satıyoruz. Fiyatlar da uygundu yarısını 30 liradan birazını da 50 liradan sattık. Büyüklüğüne göre fiyatı da değişiyordu. İnternet sitelerinde 150 liradan satışa sunuluyordu. Ama biz herkes alsın diye çok az karla sattık. Fiyatları makul tuttuk” şeklinde konuştu.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler