DOLAR 31,2033 0.18%
EURO 33,8511 0.09%
ALTIN 2.039,500,34
BIST 9.062,36-1,28%
BITCOIN 18768885,71%
Edirne
16°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şarkılarını barış için söyledi

Şarkılarını barış için söyledi

ABONE OL
3 Eylül 2019 10:10
Şarkılarını barış için söyledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlediği konserde ünlü sanatçı Onur Akın sahne aldı. Onur Akın en güzel şarkılarını dünya barışı için söyledi. Dünya Barış Günü’nü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da “Bu millet Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ve ışığından ayrılmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Edirne Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Saraçlar Caddesi’nde düzenlediği konserde ünlü sanatçı Onur Akın sevenleriyle buluştu.

Konser öncesi açıklamalarda bulunan Onur Akın, Dünya Barış Günü’nün kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Onur Akın izleyicilere, “Dünyada yaşayan bütün halkların en çok ihtiyacı olan gün, bugün. Barış; artık insanlar birbirini kırmasın, savaşlar son bulsun. Dünyada ve ülkemde artık barış olsun istiyorum. Herkes birbirini kucaklasın. Sevginin, barışın, kardeşliğin simgesi olan bu kadim topraklar artık barışa kavuşsun. Yeter bu kan dursun. Dünya Barış Günü kutlu olsun” diye seslendi.

Daha sonra sahne alan Onur Akın birbirinden güzel şarkılarını dünya barışı için söyledi. Açılış parçasının ardından Edirnelilere seslenen Onur Akın, “Kalbi sevgiden, dostluktan, hayattan, bütün güzelliklerden ama ille de barıştan yana olan; Edirne’nin güneşe bakanlar gibi yüzü güne bakan aydınlık insanları; hepiniz hoş geldiniz. Hepinizin Dünya Barış Günü olsun. Hepimizin ihtiyacı olan Barış. Biz artık barış istiyoruz. Kardeş kavgası bitsin artık bu dünyada. Bu dünyada barış olsun. İnsanlar birbirini sarsın, sevsin. Biz ‘Yurtta barış; Dünyada barış’ diyen Atatürk’ün çocuklarıyız. Ve bunu hayatı savaşlarla geçmiş bir insan söylemiş. Savaş zaruri değilse; mecbur değilse bir faciadır, bir katliamdır, dünyanın en kötü şeyidir.   Dünyadaki en güzel şey barıştır. Dünyada bir ulusun başına gelebilecek en güzel şey bizim başımıza geldi. O da büyük, ebedi, unutulmaz komutanımız, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

Onur Akın, kendisini dinlemeye gelen hayranlarıyla birlikte İzmir Marşı’nı da seslendirmeyi unutmadı. Konseri Eşi Esra Gürkan ile birlikte izleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da sahneye çıkarak, “Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Biz sadece Edirneliler değil;   bütün Türk Milleti emperyalizme karşı bütün dünyaya dimdik, bir çelik gibi durmuş bir milletin evlatlarıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız, onun çocuklarıyız biz. Öyle bir lider ki; 7 düveli dize getirmiş olmasına rağmen 26 Ağustos’ta başlattığı Büyük Taarruzu 9 Eylül’de İzmir’de bitirmiş olmasına rağmen ‘Savaş, bir memleketin, bir milletin kaderi değişmediği sürece bir cinayettir. O yüzden yurtta barış, dünyada barış’ diyen bir liderin evlatlarıyız. O yüzden bugün 1 Eylül’de, Dünya Barış Günü’nde, Edirne’de, Edirne’nin göbeğinde çok büyük bir sanatçıyı ama bir barış sanatçısını, gönlünden, yüreğinden, ezgilerinden, insanı, insan sevgisini, o kocaman güzel gönlüyle, bütün Türk Milleti’ne ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevdasını haykıran Onur Akın’ı getirdik. Ülkelerin zor günleri, sıkıntılı günleri, dara düştükleri günleri vardır. Ama ben büyük Türk Milleti’nin bir ferdi olarak inanıyorum ve eminim ki bu millet Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ve ışığından ayrılmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek Onur Akın’a çiçek takdim etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden Onur Akın da “Gerçekten de çok duygulandım. Evet Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Muhteşemsiniz. Her halk layık olduğu gibi yönetilirmiş derler ya Edirne muhteşem bir başkanla çok güzel yönetiliyor. Yüze güne bakanlar gibi güneşe bakabilen insanların başkanı olabilecek nitelikte, kalitede, muhteşem güzellikte bir insan” dedi.

Konser büyük coşku içinde geçti. Binlerce Edirneli, Onur Akın’a söylediği parçalarda sık sık eşlik etti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşi Esra Gürkan ile birlikte konseri sonuna kadar izledi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.