Selimiye’de yağmur duası yapılacak

22.01.2020 10:38

Selimiye’de yağmur duası yapılacak

Edirne Merkez ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, Selimiye Camii’nde yağmur duası düzenleyeceklerini söyledi.

SÜTÜB Başkanı Mustafa Suiçmez, Tarımda yaşanacak üretim düşüklüğünün sadece çiftçileri değil herkesi vuracağını belirterek, 24 Ocak günü Selimiye Camii’nde düzenleyecekleri yağmur duasına tüm vatandaşları davet etti.

“YAĞMUR DUASI İÇİN SELİMİYE CAMİİ’NDE OLACAĞIZ”

Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, “Yağmur duasına niyetlenmemizin sebebi sizde biliyorsunuz ki uzun yıllardan beri bölgemizde yaşamadığımız bir kurak mevsim yaşıyoruz. Özellikle kış ayında burada bütün Trakya’yı kapsıyor. Hatta Balkanları da kapsıyor. Komşu ülkelerde de yağış yok. Ciddi anlamda kuraklık var. Kumsal alanlarda bazı köylerimizden buğdayların kuruma yaptığı haberleri de alındı. Tabi biz köylerimizi geziyoruz. Bu bağlamda sığınacak tek bir yerimiz var. Her zaman olduğu gibi Cenab-ı Allah’tan biz bunu niyaz edeceğiz. Onun için Edirne Süt Üreticileri Birliği olarak 24 Ocak Cuma günü Selimiye Camiinde bir yağmur duası düzenleyeceğiz. Aynı zamanda il müftümüz ile görüştük. Yapacağımız dua bütün merkezi sistem ile ulaşabileceğimiz köylerimizde de dua okunacak. Köylerdeki hocalarımız, imamlarımız müftülük tarafından bilgilendirildi bu konuda. Muhtar arkadaşlarımızla görüştük. Muhtar arkadaşlarımızda köylerden buraya Selimiye camiine gelmek isteyen burada yerinde katılmak isteyen köylerimizde bulunan vatandaşlarımızın da ulaşım konusunda da muhtar arkadaşlarımız yardımcı olacaklar onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah Cenab-ı Allah dualarımızı kabul eder” dedi.

“ÜRETİMİN DÜŞMESİ HEPİMİZE YANSIR”

Tüm vatandaşlara seslenerek duaya ihtiyaçları olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Suiçmez “Çiftçi olsun olmasın hepimizin yağmura ihtiyacı var. Bir çiftçi varsa burada tüketicinin de karnı doyuyor. Eğer tarımda, üretimde bir kayıp, düşüklük olursa bu hepimize yansıyacak hassas bir konu. Bizi bilen, tanıyan sesimizi duyan Edirneli hemşerilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Oturduğu, bulunduğu yerden de bize eşlik edebilirler. Bizzat Selimiye camiine gelerek de duamıza eşlik edebilirler. Aşırı derecede duaya ve yağmura ihtiyacımız var. İnşallah Cenab-ı Allah yapılacak olan dualarımızı kabul eder diyoruz” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler