6.1 C
Edirne
13:14 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Selimiye’de ziyaretçileri bıktırıyorlar

Türkiye’nin dört bir yanında Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği tarihi Selimiye Camii‘ni görmeye gelen ziyaretçiler, cami avlusunda zorla bir şey satmaya çalışan seyyar satıcılardan şikayetçi. Tarihi caminin etrafını mesken tutan satıcılar turistlere önce “ücretsiz diyerek” daha sonra para talep ederek el işi ürünler satmaya çalışması tepki çekiyor.

Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” dediği, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan tarihi Selimiye Camii’nin etrafında bulunan seyyar satıcılar camiinin güzelliğine adeta gölge düşürüyor.

Tarihi camiyi gezmek için gelen turistlere çeşitli el işi ürünleri satmaya çalışırken gözlemlenen seyyar satıcılar ürünlerini önce ücretsiz olduğunu söyleyip, daha sonra ise para talep ediyor.

Camiyi ziyarete gelen vatandaşlar, seyyar satıcıların baskısından şikayetçi olduklarını belirterek, “Camiye adımınızı attığınız andan itibaren hemen etrafınızı satıcılar sarıyor. Zorla bir şey satmaya çalışıyorlar. Bu tür kişiler kent adına hiç iyi izlenim bırakmıyor” dediler.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Yola çıkmak yasak, başvuru serbest

Son Haber

Apartmanlar ücretsiz dezenfekte ediliyor

Son Haber

Evde kumara polis baskını… Her birine 3 bin 150 TL ‘sosyal mesafe’ cezası

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla