DOLAR 32,6630 1.2%
EURO 34,9007 -0.02%
ALTIN 2.432,981,77
BIST 10.568,111,70%
BITCOIN 21881600,44%
Edirne
24°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şimşek’ten Edirne için ortak çalışma çağrısı

Şimşek’ten Edirne için ortak çalışma çağrısı

Edirne'nin 21. Dönem Milletvekili Şadan Şimşek, yaptığı açıklamada genel ve yerel seçimlerin geride kaldığını belirterek, artık ülke ve Edirne için çalışma zamanı olduğunu vurguladı.

ABONE OL
24 Mayıs 2024 13:11
Şimşek’ten Edirne için ortak çalışma çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’nin 21. Dönem Milletvekili Şadan Şimşek, yaptığı açıklamada genel ve yerel seçimlerin geride kaldığını belirterek, artık ülke ve Edirne için çalışma zamanı olduğunu vurguladı. Şimşek, siyasi görüşlerden bağımsız olarak halkın son sözünü söylediğini ve şimdi tüm kesimlerin el birliğiyle çalışması gerektiğini ifade etti.

Şimşek, açıklamasında şunları söyledi: “Halkımızın son sözü şudur; söylem değil, artık çalışma zamanıdır. Demokrasiye, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkma, ülkemizin üretime geçilerek, işsizlikle, yoksullukla, israfla mücadele etme, halka inme, halkın sorunlarını dinleme, görev ve sorumluluğu yerine getirme zamanıdır.”

Siyasetin bir hizmet aracı olması gerektiğini vurgulayan Şimşek, “Siyaset makamı ticaret, yandaşa, ranta hizmet yeri değildir. Vesayet altında örgüt yaratarak, kutuplaştırarak, üyeleri ayrıştırarak, bir avuç yandaşa rant sağlayarak siyaset yapılmaz. Siyaset bir araç, halka hizmet amaç olmalıdır” dedi.

EDİRNE İÇİN ORTAK ÇALIŞMA ÇAĞRISI

Şimşek, Edirne’nin tüm paydaşlarını ortak çalışmaya davet ederek, “Edirne ilimizin sakini değil, sahibi olalım. Düşünen, üreten, paylaşan bir Edirne yaratalım. Başta valimiz olmak üzere, akademisyenler, siyasi partiler, seçilmiş milletvekilleri, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurumlarımızla, STK’lar, meslek odaları, yerel basınımız, halkımız ile birlikte çalışalım. Edirne’mizi hak ettiği yere getirelim” şeklinde konuştu.

Şimşek ayrıca, Edirne’de sosyal-ekonomik konseyler kurulması ve ildeki yerel kaynakların kullanılmasının önemine dikkat çekti. İstanbul’da olası bir depreme karşı Edirne’nin hazırlıklı hale getirilmesi gerektiğini belirten Şimşek, bu süreçte yerel ve merkezi kaynakların kullanılması gerektiğini ifade etti.

TOPLUMSAL MENFAATLER ÖN PLANDA OLMALI

Şimşek, kişisel menfaatler yerine toplumsal menfaatlerin gözetilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Halkımızın sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda kalkınmasını sağlayalım. Halkımızı içinde bulunduğu ekonomik durumdan birlik beraberlik içinde seferberlik bilinci ile çok çalışarak çıkaralım” dedi.

Edirne’nin sorunlarını yakından takip ettiğini ve her zaman göreve hazır olduğunu belirten Şimşek, birlik ve beraberlik içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çok çalışılması gerektiğini söyledi.

Şadan Şimşek, bu süreçte başta Edirne Valisi olmak üzere, seçilmiş temsilciler ve meslek odaları ile STK’ların önderlik yapmasını beklediğini sözlerine ekledi.

Haber: Mehmet Güzey

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.