DOLAR 32,2321 0.14%
EURO 35,0183 0.12%
ALTIN 2.410,930,08
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2167126-2,91%
Edirne
23°

AÇIK

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Şirketler, krizle mücadelede daha etkin bir tedarik zinciri stratejisi oluşturuyor”

“Şirketler, krizle mücadelede daha etkin bir tedarik zinciri stratejisi oluşturuyor”

ABONE OL
30 Kasım 2022 16:39
“Şirketler, krizle mücadelede daha etkin bir tedarik zinciri stratejisi oluşturuyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SCP Club bünyesinde gerçekleştirilen 8.”Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” ödül töreni 7 Aralık’ta yapılacak.

Ödül alacak olan Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi aynı gün gala yemeğinde açıklanacak.

Slimstock Ülke Müdürü Songül Sezer bu yıl başvuruda bulunan projeler hakkında şunları söyledi;

“Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ödül törenimizde, ‘’En Sürdürülebilir”, “En Teknolojik”, “En Yenilikçi” ve “En Etkin/Etkili” olmak üzere 4 farklı kategoriden projeler jüri üyelerimiz tarafından değerlendiriliyor. Ayrıca bu yıl ilk kez “Yılın En İyi Projesi” de ayrı bir ödül alacak. Bu yıl Türkiye’nin en önemli şirketlerinin de aralarında bulunduğu yüzün üzerinde proje başvurusu aldık. Özellikle tüm dünyayı ve ülkemizi etkisine alan kriz atmosferinde tedarik zinciri liderlerinin bu zorluklarla başa çıkarmaya yönelik projelere yöneldiklerini görüyoruz. Yani şirketler kriz ortamında rekabet edebilmek için etkin tedarik zinciri yönetimine başvuruyorlar. Örnek verecek olursam eğer; artan enerji fiyatlarına, konteynır krizine ve tedarik kesintilerine karşı çözümler geliştirilmiş. Depolama ve lojistik ağları iyileştirmeleriyle enerji tüketiminde ve CO2 salımında %40’lara varan azalmalar gerçekleştirilmiş. Teknolojik altyapılar ve dijitalleşmeyle şirketlerinin geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesini sağlayacak çok sayıda proje yürütülmüş. Ayrıca yerli üretimlere yönelerek Asya’dan tedarikle ilgili kesintilerle başa çıkarak yerli üretime katkı sağlandığını görüyoruz. Sürdürülebilirlik adına, taşımacılıkta kullanılan kağıt ve karton ambalajlar gibi tek kullanımlık materyaller yerine tekrar tekrar kullanılabilen plastik çözümlere geçildiğini ve böylelikle 10.000’lerce ağacın kurtarıldığı görmek mutluluk verici’’dedi.

EKONOMİST DOÇ. DR. OĞUZ DEMİR KONUŞMACI OLACAK

Ödül töreninde her yıl uzman konuşmacıların yer aldığını belirten Sezer; “Bu yıl ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir bizlerle beraber olacak. Kendisi, giderek daha karmaşıklaşan ekonomik konjonktür çerçevesinde, 2023 yılı için ülkemizi ve dünyayı bekleyen senaryolar hakkındaki değerli görüşlerini paylaşacak. bu cümleyi silmemiz daha iyi olur. Bu alanda faaliyet gösteren tüm profesyonellerimizi ödül törenimize bekliyoruz’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.