DOLAR 32,2628 0.14%
EURO 34,9948 0.43%
ALTIN 2.425,800,19
BIST 10.456,85-0,21%
BITCOIN 21922750,33%
Edirne
25°

AZ BULUTLU

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sivrikaya, Baro Başkanları Toplantısı’na katıldı

Sivrikaya, Baro Başkanları Toplantısı’na katıldı

ABONE OL
29 Temmuz 2022 11:31
Sivrikaya, Baro Başkanları Toplantısı’na katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Baro Başkanı Av. Tacettin Sivrikaya, Avukatlık Asgari Ücret ve CMK tarifeleri ana gündemiyle toplanan 46. Baro Başkanları Toplantısına katıldı.

46.Baro Başkanları Toplantısı, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Av. Özdemir Özok Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve baro başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildiği toplantıya Edirne Baro Başkanı Av. Tacettin Sivrikaya da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantıyı açan Birlik Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, gündeme ilişkin bilgi verdi. Toplantının ana gündemini Avukatlık Asgari Ücret ve CMK tarifelerinin belirlenmesi ile avukata yönelik şiddetin durdurulması oluşturdu.

Sağkan toplantıyı açış konuşmasında, gündemde yer alan konularla ilgili bugüne kadar yaşanan sürece ilişkin bir özet yaparak, son olarak Adalet Bakanlığı ile baro başkanlarının da katılımıyla yapılan görüşme neticesinde; Avukatlık Asgari Ücret ve CMK tarifelerini bu adli tatil sürecinde görüşmek üzere bir komisyon oluşturdukları hatırlattı.

Bakanlıkla yapılan çalışmaya sunulacak teklifin sınırlarını baro başkanlarından gelecek öneriler çerçevesinde belirleyeceklerini kaydeden Sağkan, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ile CMK Tarife’sinin son 10 yılda enflasyon oranı, asgari ücret, döviz gibi ekonomik göstergeler karşısındaki kaybı ile önümüzdeki yıla ilişkin ekonomik beklentileri gösteren bir sunum yaptı.

Sağkan’ın konuşmasının ardından Baro Başkanları tek tek söz alarak görüşlerini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.