DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21550830,42%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SMS’le toplantı

SMS’le toplantı

ABONE OL
30 Temmuz 2019 10:53
SMS’le toplantı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Genel Meclisi üyelerine sadece toplantı gündemi gönderiliyor, komisyon raporları ve ekleri gönderilmiyor.

Edirne İl Genel Meclisi’nin her ay yapılan olağan toplantıları için 28 üyeye sadece SMS ile meclis gündemine ilişkin bildirim yapılıyor. Meclis üyelerine gündem maddelerinde yer alan komisyon raporlarının örnekleri ve ekleri gönderilmiyor.

Edirne İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantısı için 15 CHP’li, 11 AK Partili ve 2 İYİ Partili üyeye 26 Temmuz günü SMS gönderildi. SMS notunda üyelere toplantılarının 1 Ağustos günü saat 14.00’te İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda başlayacağı ve 5 gün süreceği bildirildi. Ayrıca, 5 gün boyunca gündemde yer alan 15 maddeye ilişkin konu başlıkları yazıldı.
AĞUSTOS GÜNDEMİNDE NELER VAR?
İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş tarafından gönderilen gündeme göre, Temmuz ayına ait tutanak özetinin okunmasından sonra, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden gelen “2019 yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu okunarak tartışılacak. Büyükevren Köyü Deniz Sahili Karaağaç Mevkii 9 pafta, 1269 parselin içkili yerler bölgesi kapsamına alınması için İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporunun görüşülmesinden sonra, Uzunköprü, İpsala, Meriç ilçelerinde ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerince uygulanacak KÖYDES kanalizasyon yapım ve onarım projeleri tartışılacak.
Edirne İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen işlerle ilgili idari ve mali işler komisyonu raporunun sunumunun ardından, son altı aylık hesaplarla ilgili plan ve bütçe komisyonunun raporu ele alınacak. Köylerde kullanılan su ayırıcı ve yangın vanaları konusundaki rapor, hayvan içme suyu göletlerine ilişkin rapor ele alınacak.
İl Genel Meclisi üyeleri arasında daha önce kurulan, Edirne’de çocuk suçluluğun önlenmesi, Edirne İl Özel İdaresi ile kardeş şehirlerle ilgili, gümrük kapılarındaki alınan önlemlerle ilgili, ayçiçeğinde görülen köse hastalığına yönelik, sınır kapılarının esnafa katkılarına ilişkin, Oğulpaşa Köyü’nde meydana gelen sel sonuçları ve alınan önlemlere yönelik komisyon raporları okunarak görüşülecek. İl Genel Meclisi son olarak Amatör Spor Kulüpleriyle ilgili komisyonun raporunu tartışacak ve toplantıları sona erecek.
KOMİSYON RAPORLARI ÜYELERDE YOK
Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş toplantı yeri ve saati ile görüşülecek gündem maddelerine ilişkin SMS ile bilgi verilirken, komisyon raporları ulaştırılmadı. Gündemde birçok önemli konuda daha önce komisyon kurulduğu ve komisyonun yaptığı araştırma ve ulaştığı sonuçları gösteren rapor örneklerinin toplantılardan önce kendilerine ulaştırılmasını isteyen üyeler, bazı raporları toplantı günü masalarında bulduklarını, okuma ve değerlendirme fırsatı bulamadan görüşmelere geçildiğinin altını çizdi.
İMAR KOMİSYONU NE ZAMAN TOPLANDI
Edirne İl Genel Meclisi’nin 1 Ağustos günü başlayacak toplantılarına ait gündemin 4. Maddesinde Büyükevren Köyü Deniz Sahili Karaağaç Mevkii 9 pafta, 1269 parselin ‘içkili yer bölgesi kapsamına alınması’ yönünde İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporunun görüşülmesi yer almasına rağmen komisyonun toplanmadığı öğrenildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun toplanarak Büyükevren Köyü’ndeki deniz sahilindeki yerin içkili bölgeye alınması yönünde talebe ilişkin yerinde görme yönünde sadece teşebbüs olduğu, ancak araç sağlanamaması nedeniyle gerçekleşemediği kaydedildi. Komisyon üyelerinin yerinde görme yapmadığı ve toplantı yapıp bir rapor düzenlememesine rağmen gündeme alınması kafaları karıştırdı.
Haber Merkezi

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.