DOLAR 32,2284 0.11%
EURO 35,0088 0.01%
ALTIN 2.499,75-0,41
BIST 10.739,570,90%
BITCOIN 22909446,76%
Edirne
18°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sokak hayvanları yararına kermes

Sokak hayvanları yararına kermes

ABONE OL
5 Ekim 2019 12:31
Sokak hayvanları yararına kermes
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Hayvanları Koruma Günü sebebi ile Saraçlar Caddesi’nde kermes düzenlendi. Edirne Belediyesi, Edirne Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Mama ver Platformu ve 22 Dosteli Derneği ve Milli Parklar ve Orman Müdürlüğü’nün ortak düzenlediği kermese ise birçok vatandaş ilgi gösterdi. Kermesin özel ziyaretçileri ise 50.yıl ilk Okulu’nun minik öğrencileri ve Edirne Belediyesi tarafından bacakları kesilmekten kurtarılan Kırpık isimli köpek oldu.

“YAŞAMI BİRLİKTE KUCAKLAYACAĞIZ”

Tüm canlıların yaşam hakkının kutsal olduğunu bildiklerini aktaran Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu “Bugün Saraçlar’da saat 14’te biz Edirne Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Mama ver Platformu ve 22 Dosteli Derneği ve Milli Parklar ve Orman Müdürlüğü ile beraber Saraçlar’da farkındalık standı açtık. Biz biliyoruz ki Edirne Belediyesi olarak tüm canların yaşam hakkının çok kutsal olduğunu biliyoruz. Bu anlamda da biz elimizden geldiğince sokak hayvanlarımız ve diğer canlılara da yaşam alanı üretiyoruz. Son 10 yıldır gerçekten Trakya’nın en büyük ve güzel barınağını yaptık. Burada sivil toplum örgütlerinin ve hayvanseverlerin ciddi katkısı var. Bütün Edirneli dostalara teşekkür ediyorum. Yaşamı birlikte kucaklayacağız. İyi ki hep beraber çok güzel yaşam alanımız var. Biz sokak canlılarını, bitkileri, böcekleri korursak, ekolojik dengeyi doğru tutarsak doğa bizden öcünü almaz. Doğa anamızı kızdırmamak için doğaya uygun şeyler yapmak zorundayız” dedi.

“BACAKLARI KESİLECEĞİNE PLATİN TAKILDI”

22 Dosteli Derneği’nin Edirne Belediyesi ile İstanbul’da tedavi ettirdiği Kırpık isimli köpeğin de kermes yerine gelmesi üzerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Kırpık isimi köpeği Sol arka ayağının üzerinden araba geçmişti, kesmek zorunda kalacaklardı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Bey ilgilendi ve İstanbul’a gönderildi. Kesmek yerine İstanbul’a özel bir tedaviye gönderildi. Ücreti ödenip her iki ayağına platin takıldı. Şimdi sağlıklı şekilde hayatına devam ediyor” dedi.

Hülya Karakuş

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.