DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2162901-5,21%
Edirne
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sokakta Sağlık Var

Sokakta Sağlık Var

ABONE OL
28 Eylül 2019 11:19
Sokakta Sağlık Var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valiliği himayesinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde “Sokakta Sağlık Var” Bilim Şenliği düzenlendi. Açılan stantlarda sağlık hizmetleri tanıtılırken, sağlık davranışlarını geliştirmeye yönelik yarışmalar, tiyatro oyunu, dans gösterileri sunuldu.

Edirne Valiliği himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi ortaklığında, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde “Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği” düzenlendi.

Şenlikte sağlık davranışlarını geliştirmeye yönelik yarışmalar, tiyatro oyunu, dans gösterilerinin yanı sıra, etkin teşhise destek olacak taramalar, beden kitle indeksi değerlendirmesi, hep birlikte spor etkinliği gibi farklı türlerde birçok etkinlik sunuldu.

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp ile birlikte “Sokakta Sağlık Var” Bilim Şenliğini ziyaret eden, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç alan atölyeleri tek tek ziyaret ederek bilgi aldılar.

Öte yandan “Sokakta Sağlık Var” Bilim Şenliği ile temel sağlık bilgilerine sahip olması, kendi ve sorumlu olduğu bireyler ile ilgili sağlık sorumluluklarını yerine getirmesi, koruyucu önlemleri bilmesi ve uygulaması, hastalık durumunu saptayabilmesi, uygun olan hizmete erişebilmesi, tedaviyi doğru uygulaması gibi birçok alanı kapsayan toplumun Sağlık Okur Yazarlık (SOY) düzeyinin yükseltilmesi hedeflendi.

Harun Aker

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.