Söz Muhtarlarda

19.10.2021 15:36

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Edirne’deki köy ve mahalle muhtarları ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “bugün söz sırası sizde” diyerek, kürsüyü muhtarlara teslim etti.

Söz Muhtarlarda

Edirne’deki köy ve mahalle muhtarları 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Gününüz tekrardan kutlu olsun. Birçoğunuz ile çok sık görüşüyoruz. Büyükşehir olmamamız nedeniyle köy muhtarları ilişkimiz daha seyrek daha sınırlı oluyor. Ama bu olmadığımız anlamına da gelmiyor. Gönüllerimiz bir. Ülkemizin demokrasi mücadelesine katkı vermeye beraber devam ediyoruz” dedi.

Gürkan, daha sonra kendisini ziyarete gelen muhtarlar, “söz sırası sizde” diyerek, kürsüyü muhtarlara teslim etti

Edirne’nin tek kadın muhtarı Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar, “Burada sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Tüm muhtarlara görevlerinde başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonraki seçimlerde kadın muhtarlarının çoğalmasını ve kadın muhtarlarımızı da burada görmek istiyorum. Türkiye genelinde de kadın muhtar sayısı da çok az. Şuanda Türkiye genelinde bin 89 kadın muhtar var. Hatta haftaya davet ettiler, Ankara’ya gidiyorum. Türkiye genelindeki kadın muhtarlarla toplantımız var. Bu güzel görevi en iyi şekilde devam ettirmeye hepimiz varız” dedi.

Edirne İli Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yenikadın Köyü Muhtarı Sedat Tosun da Belediye Başkanı Recep Gürkan’a kendilerini makamında kabul ettiği için teşekkür ederek, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve aynı zamanda Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı  İrfan Taslamalı da konuşmasında, “Yapılan hizmetlerde aksaklıklar olacaktır, olması da muhtemeldir. Bu yüzden bizler sabırlı, hoşgörülü, birbirimize yardımcı olacak şekilde çalışmamız gerekir.  Edirne Valimiz Ekrem Canalp ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmet etmek gerçekten zor. Ama bizler zoru başarmak mecburiyetindeyiz. El ele, gönül gönüle verirsek çözemeyeceğimiz bir iş olamaz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’a muhtarlara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör de, “24 mahallenin muhtarlarına bilgisayar hediye ettiniz. Bu zor şartlar altında Başkanımızın bu hediyesinin anlamı çok büyüktü bizim için. Hepimiz adına Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyoruz. Edirnemizin bütün şehir yada büyükşehir olma ihtimali çok yüksek. Edirne merkezde muhtarlarımızın faydalandığı belediye hizmetlerinden inşallah diğer köy muhtarlarımız da katkısını görecek” ifadelerine yer verdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler