Suç makinesi gibi

04.04.2016 11:29

Genç bir kıza sarkıntılık, işten ayrılan çalışana tehdit, hakaret, kız kardeşini yaralamaktan sonra şimdi de kaçakçılıktan ceza aldığı ortaya çıktı

Suç makinesi gibi

Kızı yaşındaki bir kıza cinsel içerikli sesler çıkartarak tacizden kesinleşmiş cezası bulunan, kendisinden 33 yaş küçük, 17 yaşındaki başka bir kızı işyerinden ayrıldığı için tehdit edip ardından hakaret etmekten, kız kardeşine basit yaralamadan cezasından sonra şimdi de kaçakçılıktan ceza aldığı ortaya çıktı.

Edirne asıl mesleği esnaflık olan ve Alipaşa Çarşısı’nda tekstil ürünleri satan işyeri bulunan ve kamuoyunun ‘butikçi gazeteci’ olarak  tanıdığı Şükrü Benli’nin genç kıza sarkıntılık, işyerinden ayrılan 17 yaşındaki genç bir kıza ağır hakaretlerde bulunup tehdit, öz kız kardeşini yaralamak şimdi de sigara kaçakçılığından cezalandırıldığı ortaya çıktı. Kendi adına açtığı sosyal medya hesabından kendine rol biçerek bir çok kişi ve kuruma yönelik eleştiriler getiren sabıkalı geçmişe sahip butikçinin hukuktan kurtulmak için yapılan soruşturmalarda ise 180 derece çark ettiği bildirildi.

Sarkıntılık, tehdit, hakaret, yaralama suçlarından sabıkalı esnaf Şükrü Benli’nin sosyal paylaşım sitesindeki kendi adına açtığı hesapta çeşitli resmi kurum, kuruluş ve kişilere yönelik hiçbir somut delile dayanmayan paylaşımlarının ardından da kendine rol biçen sözde kahramanın bu kez de kaçakçılıktan ceza aldığı ortaya çıktı. Kızı yaşındaki bir kıza cinsel içerikli sesler çıkartarak sarkıntılık suçundan kesinleşmiş mahkumiyeti, işyerinden ayrılan 17 yaşındaki kıza yönelik yüz kızartan sözleri nedeniyle hakaret edip tehdit etmekten de kesinleşmiş cezası bulunan Benli’nin son olarak kız kardeşine şiddet uygulamaktan da ceza aldığı öğrenilmişti.

SİGARA KAÇAKÇILIĞINDAN CEZA

Edirne 1. Asliye Ceza Mahkemesi, kaçakçılık suçundan yargılanan zanlı Şükrü Benli’ye dosyadaki delil durumu, bilirkişi raporlarına istinaden önce 1 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme daha sonra cezada indirim yaparak 6 ay hapis ve 19 bin 400 lira ağır para cezası yönünde hüküm kurdu.  Kaçakçılık davalarına bakan 1. Asliye Cezasi Hakimi daha sonra hürriyeti bağlayıcı cezadan bir kez daha iyi hal indirimi yaparak Benli’nin cezasını 54 bin lira ağır para cezasına cevirdi.

ÇARK EDİYOR

Sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları nedeniyle hakkında açılan bir çok soruşturmada ifadesi alındığında 180 derece çark eden butikçi gazetecinin yargıdan kurtulmak için bu yola başvurduğu bildirildi. Mertçe paylaşımlar yerine soruşturmalardan kurtulmak için madde-i mahsusa yöntemini kullanan sabıkalı butikçinin toplumun önemli noktalarında bulunan kişileri yıldırmak, sindirmek için bu yolu kullandığı ileri sürüldü.

SABIKALI GEÇMİŞİ KABARIK

Sözde kahraman Şükrü Benli’nin daha önce Gölhisar Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kendisinden 21 yaş küçük genç kıza telefonla sarkıntılık yaptığı gerekçesi ile ceza almıştı. Benli ayrıca işyerinden ayrılan 17 yaşındaki genç kız N.G.’yi hayatına yönelik bir saldırı gerçekleştireceği şeklindeki sözleri nedeniyle tehdit suçundan 5 ay hapis cezası almış ve hükmün açıklanması gere bırakılmıştı. Benli çalışanına yönelik hakaret suçundan ise 1500 TL adli para cezasına çarptırılmıştı. Butikçi gazetecinin kız kardeşine yönelik yaralamaktan da ceza aldığı öğrenilmişti.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler