DOLAR 32,8035 -0.01%
EURO 35,3197 0.05%
ALTIN 2.448,340,15
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21892050,03%
Edirne
33°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tapu ve Kadastro 177 yaşında

Tapu ve Kadastro 177 yaşında

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 177'nci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Edirne Atatürk Anıtı’nda çelenk tören düzenlendi.

ABONE OL
21 Mayıs 2024 14:10
Tapu ve Kadastro 177 yaşında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 177’nci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Edirne Atatürk Anıtı’nda çelenk tören düzenlendi. Törene Tapu Kadastro 14. Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir, Edirne İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Saraç, Tapu ve Kadastro kurum personelleri ve gaziler katıldı. Anıta çelenk sunumu sonrası saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

“177 YIL ÖNCE BİR HAYAL, BİR AMAÇLA YOLA ÇIKILDI”

Tapu Kadastro 14. Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir, “Bugün, tarihimizin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutluyoruz. Gönülden inanıyoruz ki, bir kurumun köklü geçmişi, onun bugünkü başarılarının ve gelecekteki vizyonunun temel taşıdı. Gururla kutladığımız 177. Yıl Dönümünde, köklerimize olan derin bağlılığımızı ve geleceğe olan kararlılığımızı bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz. 177 yıl önce, kurumumuzun temelleri atıldığında, bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı. O günden bugüne, kurumumuzun yolculuğu sadece başarılarla dolu olmadı; aynı zamanda zorluklarla da dolu oldu. Ancak her engelin üstesinden gelmek için gösterilen kararlılık ve azim, bizleri bugünkü noktaya getirdi. Bu zorlu yolculukta bizlere eşlik eden, katkı sağlayan herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.

Tapu Kadastro 14. Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir

“ÇALIŞANLARIMIZIN ÖZVERİSİ, VATANDAŞIN İNANCI BİZE HER ZAMAN İLHAM VERMİŞTİR”

Daha nice başarı ve Hizmetler verecekleri konusunda inançlı olduklarını dile getiren Akdemir “Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz. “Teknolojide Öncü Kurum” olan Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatımızda 23 Bölge Müdürlüğümüz, 973 tapu müdürlüğümüz ve 81 kadastro müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 milyon civarında işlem hacmi, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan ya da dolaylı işinin düştüğü bir devlet kurumu olarak 177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kurumumuzun 177. yıl dönümünü kutlarken, bu başarıyı mümkün kılan herkesi yürekten tebrik ediyoruz. Çalışanlarımızın özverisi, desteği, vatandaşlarımızın bize duyduğu inanç, bizlere her zaman ilham vermiştir. Birlikte, daha nice yıllara, daha büyük başarılara ve daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.

177 yıllık bu gurur dolu yolculuğumuzda bizimle olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe doğru yürümeye devam edeceğiz. Nice 177 yıllara” diye noktaladı.

Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir’in konuşması sonrası anıt önünde çekilen toplu fotoğrafın ardından tören sona erdi.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.