6.1 C
Edirne
00:37 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Tekstil Atölyesi hizmete girdi

Padina (Makmulu) köyünde Omeliya Firması’nın yenilenen tekstil atölyesinin açılışına katılan Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Başkan Yardımcısı Nasko Kiçukov, poğaça ve bal ile karşılandılar. Onlar, firmanın sahibi ve yöneticisi Yasen Kermenov, üretim müdürü Mehmet Mestanov ve Padina Köyü Muhtarı Kamil Kiçukov’un eşliğinde eski anaokulu binasında bulunan modern bir tasarımla yenilenen atölyeyi gezdiler.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, “Hayırlı olsun! Umarım yeni yatırım başarılı olur. Beni en çok sevindiren şey insanların geçimini sağlayabilmek için istihdam yaratılmasıdır” diye kaydetti. Müh. Şaban, şahsı v Belediye Meclisi adına, şirket temsilcilerine belediye yönetiminin küçük ve orta ölçekli işletmelerle ortaklık ve işbirliği yapma yönünde çok çalıştığına kanaat getirdi.

Firmanın sahibi ve yöneticisi Yasen Kermenov, ”Çok kısa sürede bu atölyeyi açabildiğimiz ve köylerde kalan az sayıda insana iş sağlayabildiğimiz için çok memnunum. Şirket, yeni açılan atölyede çalışmaya başlamak isteyen çevre köylerden herkese ücretsiz ulaşım sağlayacak” dedi. Kermenov, tekstil atölyesinin onarımı konusunda tam ve zamanında destek ve yardım için Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban’a ve köy muhtarı Kamil Kiçukov’a cani gönülden teşekkür etti.

Padina Köyü Muhtarı Kamil Kiçukov, ”Atölyeyi yenileme fikri 2019’un sonunda ortaya çıktı. Bugün yeni kazanımın bir gerçek olmasından dolayı çok mutluyum! Yatırımı Padina köyünde yaptığı ve tamamen yenilenen atölyenin 15 Ocak’ta faaliyete açılacağı sözünü tuttuğu için şirket müdürü Yasen Kermenov’a içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Açılış töreninin sonunda 10 yaşındaki İvayla Gavrailova, konukları ve terzi bayanları “Rosni Mi Rosni Rositse” isimli popüler Bulgar türküsüyle selamladı.

Omeliya Firması, iş elbisesi üretimi ve tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. Şirketin çalışan sayısı yaklaşık 500 kişi olup burada yapılan üretimin yüzde 90’ı Almanya, İngiltere, Avusturya, Danimarka’ya ihraç ediliyor.

(http://kircaalihaber.com/)

Diğer Haberler

“Okullar, en az 14 Mayıs’ta tekrar açılacak”

Son Haber

Vatandaşların üçte ikisi, COVID-19’dan korkuyor

Son Haber

Uluslararası uçuşlara ve trenlere, yasak uzatıldı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla