DOLAR 32,5191 0.19%
EURO 34,5911 0.09%
ALTIN 2.492,810,28
BIST 9.548,09-1,36%
BITCOIN 20740950,84%
Edirne
23°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEMA’dan öğretmenler için fidan

TEMA’dan öğretmenler için fidan

ABONE OL
26 Kasım 2019 10:29
TEMA’dan öğretmenler için fidan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEMA Vakfı İl Temsilciliği, Trakya Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öğrencileri ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin anısına fidan dikti.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle TEMA Vakfı İl Temsilciliği ve Trakya Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Kirişhane ağaçlandırma sahasında 70 adet fıstık çamını toprakla buluşurdu.

Fidan dikim etkinliğinin ardından konuşan Trakya üniversitesi Genç TEMA Başkanı Taha Yusuf Kara, “Bizlere bir şeyleri öğretmekten asla usanmayan; çevresine, ülkesine, içinde yaşadığı dünyaya faydalı ve bilinçli birer dünya vatandaşı yaratmak ülküsüyle yetiştiren değerli öğretmenlerimiz için bu etkinliği planladık.  ilgi ve desteklerinden dolayı Edirne Orman İşletme Müdürlüğü’ne ve Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz. “Türkiye Çöl Olmasın” sloganı ile yeşil bir dünya oluşturmak yolunda umut yeşermeye devam edeceğiz” dedi.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Şirin Çoğal da “Öğrencilerimizin diktiği her bir fidanın, daha yeşil ve daha temiz bir dünyaya büyük katkılar sağlamasından umutluyuz ve hep birlikte  bu topraklarda umut yeşertmeye devam edeceğiz” dedi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire (SKS) Başkanlığı  Öğr. Gör. Burak İşçimen ise, “Ağaçlar sadece bizim değil gelecek nesillerin de ihtiyacı olan dünyanın yaşanılabilir olmasını sağlayan varlıklardır. Ağaçlar sadece oksijen üretimi ile değil, erozyonla mücadelede, iklimin korunmasında insanların en büyük yardımcısı. Kesilen veya yanan her ağaç geleceğimize vurduğum bir balta gibi. Trakya Üniversitesi olarak her zaman önem verdiğimiz ağaçlandırma faaliyetlerinde anlamlı bir adım daha attık. Trakya Üniversitesi Genç Tema Topluluğu ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli olmuş öğretmenlerimiz anısına fidan diktik. Bizlerin eğitiminde büyük emekleri olan öğretmenlerimizin anısını yaşatabildiysek ne mutlu bize” dedi.

Harun Aker

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.