Tetikçi deport edildi

06.02.2023 21:15

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili olarak tetikçi olarak aranan Eray Özyağcı Yunanistan’a kaçtı. Katil zanlısı Yunanlılar tarafından deport edilince sınır devrelere tarafından yakalandı.

Tetikçi deport edildi

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili olarak tetikçi olarak aranan Eray Özyağcı Yunanistan’a kaçtı. Katil zanlısı Yunanlılar tarafından deport edilince sınır devriyeleri tarafından yakalandı.

Ankara’da Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili tetikçi olarak aranan Eray Özyağcı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cinayet sonrası yurtdışına kaçırıldığı yönünde iddialar ortaya atılan katil zanlısı Pazar gecesi sabaha karşı Uzunköprü Yeniköy yakınlarından Meriç Nehri’ni üzerinden Afganistan uyruklu bir grup ile Yunanista’a kaçtı. Yunanistan sınır devriyeleri tarafından yakalanan kaçakları inceleyen Yunanlılar Özyağcı’yı aynı noktadan Türkiye’ye deport etti.

Türkiye’ye geri gönderilen Eray Özyağcı Kara Kuvvetlerine bağlı piyade sınır devriyeleri tarafından yakalandı. Daha sonra da Uzunköprü Jandarma Komutanlığı’na teslim edildi. Katil zanlısının Ankara’dan gelecek ekibe teslim edilmek üzere Uzunköprü Jandarma Komutanlığı’nda bekletildiği öğrenildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler